Monika Kruszewska-Mikucka

UEFA dyktuje, Francja słucha

W przyszłym tygodniu francuski rząd przedstawi ustawę zezwalającą na zwolnienie z podatku podmiotów organizujących międzynarodowe imprezy sportowe. To ukłon w stronę UEFA przed Euro 2016.

To imigranci utrzymują Brytyjczyków

Każdego roku przyjezdni wpłacają do budżetu o dwa miliardy funtów więcej, niż z niego otrzymują. To podważa sens polityki Camerona.

Rozmowa „Rzeczpospolitej”. Rośnie ryzyko wyjścia Wielkiej Brytanii z UE

Merkel nie wie, jak negocjować z brytyjskim premierem. A to bardzo zwiększa ryzyko wyjścia królestwa z Unii – mówi politolog z Oksfordu Jan Zielonka.

Alians z Niemcami nie załatwił wszystkiego

Siedem lat polityki wschodniej Donalda Tuska kończy się porażką - pisze Jędrzej Bielecki

Kolejny ruch Putina

Uznając wybory w Donbasie, Kreml złamał umowę z Mińska. Zachód jednak zdecydowanie nie odpowie.

Rosyjska agresja nadała NATO nowy sens - rozmowa z Hoytem Brianem Yee

Rozmowa: Hoyt Brian Yee, dyrektor wydziału Europy Wschodniej w Departamencie Stanu USA

Ile Europa jest gotowa dać za Ukrainę

Ani prezydent Ukrainy Poroszenko, ani jej premier nie wydawali się specjalnie szczęśliwi po podpisaniu w piątek umowy z Rosją, która przynajmniej teoretycznie ma zapewnić dostawy gazu dla Ukrainy do wiosny. I można to zrozumieć.

Polszczyzna w urzędzie: Wędrująca przydawka

W języku polskim kolejność wyrazów ma znaczenie. Nie powinniśmy o tym zapominać, pomimo tego, że rządzą nim końcówki fleksyjne, a szyk odznacza się właściwie względnie dużą swobodą. Jednak nie do końca.

Kazachskie słońce traci blask

Grupa Astana, w której jeździ zwycięzca Tour de France Vincenzo Nibali, z otwartymi ramionami przyjmowała ludzi skażonych dopingiem. Może się to na niej zemścić.