Andrzej Krakowiak

Andrzej Krakowiak

Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz i redaktor

Andrzej Krakowiak: Droższe bilety albo cięcia rozkładów

Komunikacja miejska jak w soczewce skupia problemy, z którymi borykają się dziś samorządy. I tak jak w przypadku lokalnych budżetów szans na poprawę nie widać.

Andrzej Krakowiak: Dialog wreszcie kwitnie

Po latach centralizacji państwa i marginalizacji samorządu jesteśmy chyba świadkami zmiany w polityce PiS. To niespodziewany efekt wojny w Ukrainie.

Andrzej Krakowiak: Dwa tunele, jedna śpiewka

Otwierając tunel pod warszawskim Ursynowem, premier Morawiecki unijnemu wsparciu poświęcił ledwie parę lekceważących zdań. Tylko czy to jeszcze kogoś dziwi?

Andrzej Krakowiak: Nie tylko drogi rowerowe

Dotacje unijne oznaczają przejrzyste zasady. Takie same dla wszystkich, jasne od początku i niezmieniane w trakcie gry. W czasie niemal otwartej wojny z rządem to szczególnie ważne dla polskich samorządów.

Andrzej Krakowiak: Ożywianie przez uszczelnianie

Co zrobić z zakazem handlu w niedziele, który skutecznie obchodzi coraz więcej firm, a którego Polacy mają serdecznie dosyć? Jak to co? Zaostrzyć!

Andrzej Krakowiak: Nowe kompetencje biegłego

W wyjątkowych czasach praca audytora nabiera szczególnego znaczenia. Jej efekty są wnikliwie analizowane, a każda pomyłka może mieć fatalne konsekwencje.

Andrzej Krakowiak: Samorządowiec czy petent

Nieszczęścia chodzą parami? Nie wszędzie i nie zawsze. Można odnieść wrażenie, że po samorządowych finansach w ostatnim czasie hula ich całe stado.

Andrzej Krakowiak: Wodorowa rewolucja czy lanie wody?

W rozwoju transportu opartego na wodorze, zapowiedzianego w rządowej strategii – paradoksalnie – może pomóc klapa programu rozwoju elektromobilności. W końcu najlepiej uczyć się na błędach.

Andrzej Krakowiak: Kto podzielił miliardy

Ponad 4 mld zł trafiło do samorządów, wywołując burzę. Wymowne milczenie Kancelarii Premiera podsyca teorie o rozdziale dotacji według partyjnego klucza.

W Katowicach ruszył sklep socjalny. Pierwszy taki w kraju

W pawilonie przy ulicy Tysiąclecia 82 działalność rozpoczął sklep socjalny. Placówka wzorowana jest na modelu wypracowanym przez miasto Wiedeń.