Andrzej Krakowiak

Andrzej Krakowiak

Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz i redaktor

Andrzej Krakowiak: Nie tylko drogi rowerowe

Dotacje unijne oznaczają przejrzyste zasady. Takie same dla wszystkich, jasne od początku i niezmieniane w trakcie gry. W czasie niemal otwartej wojny z rządem to szczególnie ważne dla polskich samorządów.

Andrzej Krakowiak: Ożywianie przez uszczelnianie

Co zrobić z zakazem handlu w niedziele, który skutecznie obchodzi coraz więcej firm, a którego Polacy mają serdecznie dosyć? Jak to co? Zaostrzyć!

Andrzej Krakowiak: Nowe kompetencje biegłego

W wyjątkowych czasach praca audytora nabiera szczególnego znaczenia. Jej efekty są wnikliwie analizowane, a każda pomyłka może mieć fatalne konsekwencje.

Andrzej Krakowiak: Samorządowiec czy petent

Nieszczęścia chodzą parami? Nie wszędzie i nie zawsze. Można odnieść wrażenie, że po samorządowych finansach w ostatnim czasie hula ich całe stado.

Andrzej Krakowiak: Wodorowa rewolucja czy lanie wody?

W rozwoju transportu opartego na wodorze, zapowiedzianego w rządowej strategii – paradoksalnie – może pomóc klapa programu rozwoju elektromobilności. W końcu najlepiej uczyć się na błędach.

Andrzej Krakowiak: Kto podzielił miliardy

Ponad 4 mld zł trafiło do samorządów, wywołując burzę. Wymowne milczenie Kancelarii Premiera podsyca teorie o rozdziale dotacji według partyjnego klucza.

W Katowicach ruszył sklep socjalny. Pierwszy taki w kraju

W pawilonie przy ulicy Tysiąclecia 82 działalność rozpoczął sklep socjalny. Placówka wzorowana jest na modelu wypracowanym przez miasto Wiedeń.

Andrzej Krakowiak: rząd ma gest, płacą gminy

W środku kryzysu gabinet Mateusza Morawieckiego zapowiada obniżki podatków. Świadczyłoby to o wyjątkowej w skali globu skuteczności rządzących, gdyby nie było zwykłym przerzucaniem trudnych decyzji ze szczebla centralnego na lokalny.

Andrzej Krakowiak:To nie jest kryzys PiS ani jego rywali

Smutne to, ale nad Wisłą szybciej uda się chyba pokonać największą od dziesięcioleci gospodarczą zapaść, niż choćby na chwilę zasypać polityczne podziały.

Andrzej Krakowiak: Temu źródłu nie wolno dać wyschnąć

Od chwili zamknięcia gospodarki samorządowcy ostrzegali, że konsekwencje tej decyzji będą dla ich budżetów tragiczne. Ale ostatnie dane sugerują, że za kreślonymi w ostatnich tygodniach czarnymi scenariuszami mogą jeszcze zatęsknić.