Rafał Kostrzyński

Elżbieta II: Królowa czasu zatrzymanego

Jej zwierzchnictwo uznaje 16 państw, ma 130 milionów poddanych, żyje według zasad niezmiennych od stuleci. Kochają ją wszyscy - również ci, którzy coraz głośniej domagają się wyrzucenia monarchii na śmietnik historii.

Ojciec Marian Żelazek - nauczyciel miłosierdzia

95 lat temu, 30 stycznia 1918 roku, urodził się o. Marian Żelazek - człowiek, który pokazał trędowatym i światu, czym jest miłość bliźniego (zm. w 2006 roku)

Pierwsze gry komputerowe

Nie jestem wrogiem gier, ale śledząc zachwyty nad dziełem japońskich programistów z Namco, doznaję dojmującego poczucia obciachu. Pacman - który w 2010 roku skończył 30 lat - to wsuwająca kropki uszczknięta pizza ganiająca się po labiryncie z czterema kolorowymi duszkami (dlatego lepiej pasowałaby do niego nazwa Picman, bo Paca Pacman bynajmniej nie przypomina).

Świat na bani

WHO oblicza, że ludzkość wypija rocznie prawie 40 milionów metrów sześciennych czystego alkoholu. Jak wypija i z jakim skutkiem?

20 lat gry Wolfenstein 3D

Gdy firma id Software wypuszczała grę „Wolfenstein 3D", a do klawiatur na ratunek światu rzucili się maniacy przemocy, ratowali ów świat rękami Billa Blazkowicza

Thatcher – żelazna też dla siebie

Ujawnione po 30 latach dokumenty potwierdzają stereotypy, które przez lata narosły wokół szefowej brytyjskiego rządu.

Teheran może się przeliczyć

Meir Javendafar izraelski ekspert ds. Iranu

Pożar na atomowym okręcie podwodnym

Płomienie były tak wysokie, że dopiero niemal całkowite zanurzenie okrętu uratowało go przed spaleniem

Samolot dla dyktatora

Aleksander Łukaszenko chce kupić boeinga po Turkmenbaszy