Artur Ilgner

Artur Ilgner

Artur Ilgner: Zbigniew Ziobro stanie przed komisją? „Tym razem miękiszony nie odpuszczą”

Niech teraz pan eksminister prokurator generalny Zbigniew Ziobro nie skomli, nie użala się, że „wbrew prawu”, że „zmowa”, „zemsta”, „niezgodnie z konstytucją”, bo tak właśnie sam działał przez lata, wymuszając uległość wobec siebie i swojej partii. W niedalekiej przyszłości będzie musiał odpowiedzieć na wiele trudnych pytań.

Artur Ilgner: Dlaczego godzimy się na wulgarne obrażanie Szymona Hołowni?

Wulgarna rada, jaką posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska udzieliła marszałkowi Szymonowi Hołowni, była szeroko komentowana. Ale dlaczego w takich przypadkach głosu nie zabiera np. Rada Języka Polskiego? Może czas zacząć karać wysokimi grzywnami za używanie wulgaryzmów w sferze publicznej?

Artur Ilgner: Upiór w Belwederze

Po co mam się wymądrzać, narzucać czytelnikom swoją traumę i ponurą refleksję. Wiem jedno: wcześniej czy później nasz upiorny prezydent zakrztusi się wisienkami z tortu swojej prezydentury.

Artur Ilgner: Marsz 11 stycznia, czyli polityczna schizofrenia PiS

Jarosław Kaczyński chce 11 stycznia bronić niezależnych mediów, niezależnej TVP. Szykuje się nam niezłe widowisko: już zapewne ktoś organizuje transport, aby dowieźć wyznawców prezesa, Robert Bąkiewicz podpina pod mikrofony kolejne wzmacniacze. Będzie się działo!

Artur Ilgner: Człowiek w kwadracie wartowników

Jaki kolejny pomysł będzie miał prezes PiS? Minister Ziobro, pan Rydzyk czy pani prezes Trybunału Konstytucyjnego. Na powrót stoją w narożnikach kwadratu i pilnują, by aktualna władza nie utraciła nad nami kontroli.

Artur Ilgner: W butach ze świńskiej skóry

Byliście zarozumiali i dumni, myśląc o sobie, że stanowicie intelektualną elitę dziennikarstwa polskiego, nie podejrzewając nawet, że jesteście tylko pionkami na szachownicy Adama Michnika, który dokonał pierwszego podziału polskiego społeczeństwa.

Artur Ilgner: Nie dolewaj bo nie zjemy

Jeśli człowiek, któremu nieobce są sprawy ojczyzny pragnie zachować resztki normalności i godności, obserwując to, co wyprawia "przewodnia siła narodu" i rząd, musi przyjąć jedną opcję - kabaretową.

Artur Ilgner: Deputinizacja mentalności

Aby mówić o deputinizacji, trzeba najpierw wyjaśnić, czym jest de facto oparta na mentalności homo sovieticus kolejna odsłona rosyjskiego imperializmu.

Artur Ilgner: Inercja, czyli dlaczego wciąż rządzi PiS

Diabeł nie śpi. Zesłał katastrofę smoleńską, którą natychmiast przekształcono na paliwo polityczne, by skłócić, podzielić Polaków. Zesłał pandemię, którą rządzący mogli nakryć własną nieudolność. Teraz dramatyczną i okrutną wojnę bolszewicko-ukraińską.

Artur Ilgner: Godność przeciw dzikim

Lenistwo, niechlujstwo umysłowe, pobłażliwość rodzą autokratów i zbrodniarzy. Dowodem choćby tylko hitleryzm, stalinizm, dzisiaj putinizm.