Artur Ilgner

Artur Ilgner: Deputinizacja mentalności

Aby mówić o deputinizacji, trzeba najpierw wyjaśnić, czym jest de facto oparta na mentalności homo sovieticus kolejna odsłona rosyjskiego imperializmu.

Artur Ilgner: Inercja, czyli dlaczego wciąż rządzi PiS

Diabeł nie śpi. Zesłał katastrofę smoleńską, którą natychmiast przekształcono na paliwo polityczne, by skłócić, podzielić Polaków. Zesłał pandemię, którą rządzący mogli nakryć własną nieudolność. Teraz dramatyczną i okrutną wojnę bolszewicko-ukraińską.

Artur Ilgner: Godność przeciw dzikim

Lenistwo, niechlujstwo umysłowe, pobłażliwość rodzą autokratów i zbrodniarzy. Dowodem choćby tylko hitleryzm, stalinizm, dzisiaj putinizm.

Artur Ilgner: Vive la France!

Wizja trwania i cementowania Unii Europejskiej zwyciężyła. Odetchnęliśmy z ulgą. No, może nie wszyscy.

Artur Ilgner: Satyryk i Ochojska

Wiernym widzom TVP w wigilię Wielkiej Nocy, główny satyryk "W tyle wizji" - Marcin Wolski oznajmił, że pani Janina Ochojska choć, owszem, ma zasługi, to teraz z niewiadomych powodów robi wszystko aby zniszczyć swój wizerunek i szkodzić Polsce.

Artur Ilgner: Leć z Bogiem i zabijaj

O okrucieństwach sowieckiej armii w wojnie przeciwko Ukrainie (poza większością sowieckiego społeczeństwa, ich sojuszników i innych dyktatur), wie cały świat.

Artur Ilgner: Żagiew Joe Bidena - glosa do komentarzy

O wizycie prezydenta USA w Warszawie napisano i powiedziano już wszystko. Moim zdaniem - prawie wszystko. I dlatego pozwalam sobie wtrącić swoje "dwa grosze".

Artur Ilgner: Jastrząb widzi lepiej

Pan Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Adam Glapiński stanął wczoraj na konferencji prasowej przed dziennikarzami, i zanim ogłosił kolejną podwyżkę stóp procentowych powiedział był: "Staję przed państwem jako jastrząb ze stada jastrzębi, które tworzą teraz Radę Polityki Pieniężnej".

Artur Ilgner: Z sercem i głową

Polacy - jak zawsze - otworzyli swoje serca i ruszyli z pomocą. Propaganda Kurskiego wychwala pod niebiosa poczynania rządu, któremu przypisuje wszystkie dokonania "pospolitego ruszenia" obywateli i samorządowców. Owszem, rząd (tym razem) podejmuje wyzwanie, lecz nie możemy oczekiwać sukcesów po dowodach jego beztroski i nieudolności, choćby pandemicznej klęsce, próbie odcięcia nas od Unii Europejskiej, zacieśniania przyjaźni z poplecznikami bestii skrywającej się dzisiaj gdzieś w górach Uralu.

Artur Ilgner: Kronika zapowiedzianej śmierci

To tytuł literackiego arcydzieła Gabriela Garcíi Márqueza. Ta mini powieść opowiada o tym, że w pewnym miasteczku, w którym wszyscy wiedzą lub przeczuwają, że coś strasznego ma się wydarzyć, lecz nikt temu nie chce lub nie potrafi się przeciwstawić.