Piotr Ikonowicz

Dorota Gajos-Kaniewska

Piotr Ikonowicz: Mit klasy średniej

Większość Polaków zamiast się utożsamiać z takimi jak oni, ledwo wiążącymi koniec z końcem ludźmi pracy, woli wierzyć, że świetnie sobie radzi – pisze działacz społeczny.

Piotr Ikonowicz: Przeklinać Putina

My, socjaliści inspirowani historią Polskiej Partii Socjalistycznej, stoimy murem za ukraińskimi obrońcami ojczyzny – pisze lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

Thun: Nie ma podstaw, by PE zajmował się demonstracjami we Francji

- Każdy obywatel w Polsce cieszy się jak rodzą się dzieci, jak rodziny mają wystarczające środki, żeby te dzieci dobrze wychowywać, to jest nasza wspólna odpowiedzialność - mówiła w #RZECZoPOLITYCE eurodeputowana PO Róża Thun.

Ikonowicz: Pełne półki i puste lodówki

Czy mamy dzisiaj Polskę, którą wymarzyli sobie Polacy sto lat temu? Gdyby taka była, to byśmy z niej masowo nie emigrowali - mówi Piotr Ikonowicz, polityk, działacz Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

Piotr Ikonowicz: Maszerują głupcy, maszerują...

Wiele osób liczyło, że w 100-lecie niepodległości Marsz Niepodległości się jakimś cudem ucywilizuje i będzie w nim można bez przeszkód wziąć udział. Jednak cud nie nastąpił – pisze działacz społeczny.

Diabelska alternatywa: Między PiS a liberalną opozycją

Rośnie „stronnictwo”, które ma dość zawłaszczania przez PiS coraz większych obszarów władzy i życia publicznego. Ci sami ludzie dostają jednak drgawek na samą myśl, że państwo wróci w ręce skorumpowanej, zakłamanej i wzgardliwej elity – pisze działacz społeczny Piotr Ikonowicz.

Ikonowicz: PiS-owska sprawiedliwość

Całe oburzenie PiS na przekręty związane z dziką reprywatyzacją nie jest połączone z empatią w stosunku do jej ofiar – pisze działacz społeczny.

Piotr Ikonowicz: Kapitalizm jest amoralny

Sprawa podziału majątku i dochodu, która jest głównym przedmiotem polityki i demokracji, nie jest moralnie obojętna. Warto, by Kościół nie milczał w tych sprawach – pisze aktywista społeczny.

Ikonowicz: Dialog zamiast odwetu

Po ostatnich zamachach musimy sobie jasno powiedzieć: nie ma złych i dobrych religii, są tylko źli i dobrzy ludzie – pisze publicysta i działacz społeczny.

Wszystkie dzieci są nasze

Program 500+ powinien obejmować również jedynaków. Teraz bowiem najmłodsi Polacy są dzieleni na lepszych i gorszych – pisze działacz społeczny.