Tomasz Goss-Strzelecki

Które spółki przygotowują najlepsze raporty roczne

Startuje XVI edycja konkursu „The Best Annual Report" na raport roczny spółek z GPW i NewConnect o największej wartości użytkowej dla inwestorów. W zasadach konkursu, organizowanego pod patronatem medialnym „Parkietu" i „Rzeczpospolitej", jest kilka istotnych zmian.

Na europejskich giełdach mogą zostać same duże spółki

Trzeba się wycofać z unijnych regulacji, które godzą w małych i średnich emitentów oraz mniejszych brokerów – apeluje Petr Koblic, przewodniczący Federacji Europejskich Giełd Papierów Wartościowych (FESE) i prezes giełdy w Pradze.

GetBack: zaległości wobec obligatariuszy to 91,58 mln zł

Z tego 88,26 mln zł to warto niewykupionych obligacji, a 3,32 mln zł przypada na niezapłacone odsetki. To stan na 25 kwietnia.

Total kupi oddział Maersk Oil

Francuski koncern Total kupi za prawie 7,5 mld USD oddział duńskiego Moller-Maersk. Będzie to największe przejęcie dla francuskiego giganta od 1999 r.

Amerykańskie korporacje kontra chińskie przepisy

Rynek usług internetowych w Państwie Środka przez zaostrzenie regulacji staje się przedmiotem coraz większego sporu między Chinami a zagranicznymi inwestorami – podaje „New York Times”.

Air Show Radom 2013

W Radomiu trwa największa impreza lotnicza w Polsce - Air Show. Podczas dwudniowych pokazów zaprezentuje się ponad 200 statków powietrznych z 20 państw.

Gaz-System rozmawiał z Gazpromem o gazociągu Jamał II

Już na początku tego roku przedstawiciele obu firm prowadzili konsultacje dotyczące możliwości realizacji projektu budowy gazociągu Jamał II

Ameryka nad przepaścią – czy bać się fiskalnego klifu

W ostatnich dniach grozę wśród inwestorów budzi sprawa tzw. urwiska fiskalnego (fiscal cliff), czyli gwałtownego ograniczenia amerykańskiego deficytu budżetowego. Tylko czy słusznie?

Nadzorcy, nie idźcie tą drogą!

Już za moment – w przyszłym tygodniu – ruszy kolejny sezon raportów kwartalnych w USA i dowiemy się, jak radziły sobie tamtejsze korporacje w ostatnim trzymiesięcznym okresie (od lipca do września).