fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Janusz Jankowiak

publicysta ekonomiczny

Opinie

Przestrzeń prezesa? Jaka przestrzeń?

W Polsce „konserwatywna polityka monetarna i fiskalna daje przestrzeń do akomodacji dużego szoku zewnętrznego". Tę nieprawdziwą uwagę wygłosił w „Global Public Investor" Adam...

Opinie

Wyrok został tylko odroczony

Jak „piątkę Kaczyńskiego" pogodzono ze stabilizującą regułą wydatkową – ocenia główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu.

Opinie

Żegnamy ambitne plany, witamy kłopoty

Wykorzystując moment „darmowej jazdy" na cyklu koniunkturalnym rząd startował z hasłem: „więcej inwestycji". A kończy kadencję na obietnicy wypłaty 13. emerytury na kilka...

Opinie

Globalne rozedrganie gospodarcze

Europa nie przyczynia się dziś do uspokojenia rozchwianych nastrojów w światowej gospodarce. I niestety wiele wskazuje na to, że nie będzie się przyczyniać również w roku 2019.

Opinie

Do czego służą unijne dyrektywy

Mało kto zajmuje się studiowaniem unijnych dyrektyw. A powinniśmy to robić. Bo w Polsce do rangi recydywy urasta ich implementowanie do prawa z pewnymi – nazwijmy to – naddatkami.

Opinie

Nasz głos się liczy

Nie możemy oddawać pola w dyskusji o miejscu Polski w Europie – pisze ekonomista. I namawia do udziału w konsultacjach w sprawie przyszłości UE.

Opinie

O zalewie urzędowego optymizmu

Źródłem największej niepewności są skutki przywracania przez EBC standardowej polityki monetarnej – pisze ekonomista w polemice z Jerzym Kwiecińskim.

Opinie

Kosztowne iluzje

Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału nasza gospodarka minęła szczytowy punkt obecnego cyklu koniunkturalnego. Kolejne kwartały przyniosą wyhamowanie wzrostu.

Opinie

O krok od słabego juana

Prezydent Donald Trump cofa Chiny tam, gdzie nikt ich nie chce – pisze główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu.

Opinie

Serwilizm źle rokuje

Analityka banku centralnego dostarcza pretekstu dla błędnej polityki monetarnej. Bardzo to przykre. Jak zresztą każdy serwilizm w wykonaniu profesjonalistów.

Opinie

Już słychać złowieszcze pomruki

Spadek dynamiki PKB między rokiem 2019 i 2020 nawet tylko o jeden punkt procentowy wystawi na ciężką próbę naszą gospodarkę z rozdętymi wydatkami publicznymi.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA