fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Monika Kuc

publicystka zajmująca się rynkiem sztuki i plastyką

Muzea

Ostatnia wieczerza

Andy Warhol „Marilyn Dyptyk”, 1962

Spektakularna wystawa Andy Warhola w londyńskim Tate Modern przeniosła się do sieci, przypominając prekursora YouTube.

Plus Minus

Zanim Stalin postawił pałac

Książka „Najlepsze miasto świata" Grzegorza Piątka opowiada o powojennej odbudowie Warszawy – pierwszych pięciu latach po wojnie, jeszcze przed wzniesieniem Pałacu Kultury i...

Sztuka

Bunt malarzy wobec stanu wojennego

Prace Gruppy – wczesne i współczesne – prezentuje Desa Unicum w Warszawie na przedaukcyjnej wystawie. To wyjątkowa okazja także do bezpośredniego spotkania z artystami.

Sztuka

May i Merkel na polskim obrazie

Znakomite, drapieżne prace zaprezentowali Jarosław Modzelewski i Marek Sobczyk z legendarnej Gruppy. Z ironią pytają o Niemców, Polaków i o świat.

Sztuka

Nowe obrazy malarzy Gruppy

W sobotę Fundacja Stefana Gierowskiego w Warszawie otworzy wspólną wystawę Jarosława Modzelewskiego i Marka Sobczyka.

Sztuka

Ostatnie noce z Leonardem

Wielka wystawa Leonarda da Vinci w paryskim Luwrze dobiega końca. Oglądać ją można już tylko do 24 lutego. Przez trzy finałowe dni będzie dostępna dla wszystkich widzów za darmo!

Sztuka

Od krajobrazów po akty kobiece

„Kobieta w świetle”, czeski album z 1938 r.

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie prezentuje pionierską wystawę poświęconą książkom fotograficznym, które opowiadają również o historii Europy Środkowej.

Sztuka

Dzika natura i Nowy Jork

Ponad 70 prac Marty Pleskaczyńskiej na pierwszej indywidualnej wystawie w Warszawie pokazuje artystkę wrażliwą i drapieżną, której sztuka czeka na odkrycie.

Historia

Obchody 75. rocznicy odbudowy stolicy

W tym roku świętujemy rocznicę 75-lecia odbudowy Warszawy. Do obchodów zainicjowanych przez miasto włączyły się muzea i kulturalne instytucje. Kalendarz od lutego do września...

Muzea

Andrzej Szczerski: Czas na nowy skok

Prof. dr. hab. Andrzej Szczerski, historyk, krytyk sztuki; wykładowca Instytutu Historii Sztuki UJ, wicedyrektor MNK (2016–2018)

Nowy dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Andrzej Szczerski o dawnym hotelu Cracovia, o odremontowanym Arsenale i o tym, czym jest tożsamość.

TYLKO U NAS

Sztuka

Tycjan na Facebooku

National Gallery w Londynie otworzy w marcu wystawę, poświęcona malarskiej serii Tycjana, inspirowanej mitami o miłości według „Matamorfoz” Owidiusza. A teraz na Facebooku...

Sztuka

Tylko dla dorosłych

Desa Unicum w Warszawie zapowiada pierwsza aukcję sztuki erotycznej. Już można oglądać wystawę przedaukcyjną „Tylko dla dorosłych. Sztuka i erotyka”.

Sztuka

Rekordowy rok Zamku Królewskiego

W ubiegłym roku Zamek Królewski w Warszawie odwiedziło ponad milion osób. Publiczność przyciągnęły nie tylko ekspozycje stałe, ale także pięć wystaw Roku Wazowskiego.

Sztuka

Opakują Łuk Triumfalny

Tycjan, „Porwanie Europy”, ok. 1562

Będą wystawy Warhola i Christo. Jednak bohaterem tego roku jest Rafael. W 2020 obchodzimy 500. rocznicę jego śmierci.

Sztuka

W Kossakówce powstanie muzeum

Miasto Kraków kupiło willę należącej kiedyś do rodziny Kossaków. Po remoncie i adaptacji powstanie w niej oddział Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Sztuka

Stolice kultury 2020

Rijeka

Obydwie to miasta portowe, do czego nawiązują w hasłach kulturalnego programu. Motto Rijeki jako stolicy kultury brzmi „Port różnorodności”. A Galway - „Wywoływać fale” („Making...

Sztuka

Budowle z klocków LEGO

Na PGE Narodowym w Warszawie można oglądać nową wystawę z ponad 120 budowlami z całego świata, wzniesionymi z klocków LEGO.

Muzyka

Głośna noc

Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata złożą się na widowisko „Głośna noc”, przygotowane na tegoroczną trasę koncertową Betlejem w Polsce.

Architektura

Nagroda SARP 2019

Honorową Nagrodę SARP 2019, najważniejszą polską nagrodę architektoniczną, odebrał wczoraj w Warszawie szczeciński architekt Jacek Lenart.

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA