fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Monika Kuc

publicystka zajmująca się rynkiem sztuki i plastyką

Sztuka

Spór o socjalistyczną rzeźbę

„Przyjaźń” Aliny Szapocznikow z PKiN została w 1989 roku wyrzucona na złom. Teraz trafiła na aukcję, co nie podoba się dawnemu właścicielowi.

Sztuka

Od awangardy do polityki

Lalki teatralne i filmowe dla dorosłych i dla dzieci w Zachęcie przypominają, że 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Lalkarstwa.

Światowy Dzień Lalkarstwa

Sztuka

Ekscytujący klasycy

„Powitanie stepu” (1878-79) Józefa Brandta to reprezentatywne dzieło artysty, oddające jego fascynację stepami Ukrainy. A jednocześnie zupełnie wyjątkowe, bo to jedyna zachowana...

Sztuka

Dar Picassa dla Polski

Kameralna ekspozycja w Muzeum Narodowym obejmuje 20 grafik i 10 malowanych fajansowych talerzy, które artysta osobiście przywiózł do Polski i ofiarował w 1948 r. warszawskiej...

Sztuka

Kobiety Andrzeja Pągowskiego

Znakomity grafik zaprezentuje w warszawskich Arkadach Kubickiego własne spojrzenie na sprawy kobiet. Zainspirowały go wypowiedzi dwunastu wybitnych polskich artystek.

Plus Minus

Ile można zarobić na sztuce ulicy

Media nie spuszczają z niego oczu. Fani także. Każdy ślad, który Banksy pozostawi, jest natychmiast upubliczniany i szeroko komentowany, co zresztą sam podsyca, konsekwentnie...

Sztuka

Europejska kolekcja Augusta Zamoyskiego

89 rzeźb Augusta Zamoyskiego, jednego z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy XX wieku, wkrótce powiększy zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie. Będą prezentowane w Królikarni.

Sztuka

Zabawa w kolory i kształty

Łódzki Ośrodek Propagandy Sztuki zapełniły prace wiedeńskiej artystki Veroniki Taussig: rzeźby, trójwymiarowe obiekty, instalacje, reliefy przypominające obrazy.

Sztuka

Pieter Bruegel i jego tajemnice

Ta wystawa pomaga rozwikłać wiele zagadek, ukrytych w dokonaniach zmarłego 450 lat temu niderlandzkiego mistrza.

Korespondencja z wiednia

Sztuka

Zamek Królewski coraz bogatszy

Warszawski Zamek Królewski prezentuje to, co właśnie nabył: portret autorstwa Bacciarellego i figury z królewskiej manufaktury porcelany w Sévres pod Paryżem

Sztuka

Vermeer wirtualny

Google Arts&Culture wzbogaciło swoje wirtualne galerie o prace XVII-wiecznego mistrza, twórcy „Dziewczyny z perłą” i „Widoku z Delft”

Styl życia

Europejska nagroda dla designu

Hartmut Esslinger, 74-letni światowej sławy niemiecki projektant, znany przede wszystkim ze współpracy ze Stevem Jobsem, został laureatem DesignEuropa Awards.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA