fbTrack

Monika Kuc

publicystka zajmująca się rynkiem sztuki i plastyką

Sztuka

Europejska kolekcja Augusta Zamoyskiego

89 rzeźb Augusta Zamoyskiego, jednego z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy XX wieku, wkrótce powiększy zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie. Będą prezentowane w Królikarni.

Sztuka

Zabawa w kolory i kształty

Łódzki Ośrodek Propagandy Sztuki zapełniły prace wiedeńskiej artystki Veroniki Taussig: rzeźby, trójwymiarowe obiekty, instalacje, reliefy przypominające obrazy.

Sztuka

Pieter Bruegel i jego tajemnice

Ta wystawa pomaga rozwikłać wiele zagadek, ukrytych w dokonaniach zmarłego 450 lat temu niderlandzkiego mistrza.

Korespondencja z wiednia

Sztuka

Zamek Królewski coraz bogatszy

Warszawski Zamek Królewski prezentuje to, co właśnie nabył: portret autorstwa Bacciarellego i figury z królewskiej manufaktury porcelany w Sévres pod Paryżem

Sztuka

Vermeer wirtualny

Google Arts&Culture wzbogaciło swoje wirtualne galerie o prace XVII-wiecznego mistrza, twórcy „Dziewczyny z perłą” i „Widoku z Delft”

Styl życia

Europejska nagroda dla designu

Hartmut Esslinger, 74-letni światowej sławy niemiecki projektant, znany przede wszystkim ze współpracy ze Stevem Jobsem, został laureatem DesignEuropa Awards.

Sztuka

Znani kontestatorzy

Przedaukcyjna wystawa w Desa Unicum w Warszawie prezentuje prace artystów, którzy do oficjalnego obiegu sztuki weszli po roku 1989.

Sztuka

Siedem razy El Greco

Polska ma tylko jedno dzieło EL Greca „Ekstazę Św. Franciszka”. Wystawa „Ars Sacra El Greco” pozwala je obejrzeć razem z sześcioma innymi płótnami, przywiezionymi z Hiszpanii i...

Literatura

Piotr C. „# To o nas”

Agata i Krzysztof żyją w czasach Google’a, Fejsa, Instagrama. Jak każdy z pokolenia trzydziestolatków. Nie znają się. A może tak im się tylko wydaje, bo czy w sieci nigdy się...

Sztuka

W królestwie Maciusia Pierwszego

Niezwykłą wystawą „W Polsce króla Maciusia” dla dużych i małych dorosłych Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dołączyło do obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Sztuka

Wirtualnie i realnie

Muzeum Narodowe w Krakowie dołączyło do wirtualnych prezentacji sztuki na platformie Google Arts & Culture.

Sztuka

Młoda Polska jedzie do Szwecji

Muzeum Sztuki w Göteborgu otworzy 27 października wystawę „Młoda Polska. Polskie malarstwo fin de siecle”, powstałą we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie i Instytutem...

Literatura

Kraków: Miasto pełne książek

W Krakowie rozpoczęły się 22. Międzynarodowe Targi Książki. Ich mottem są słowa Arturo Pereza-Reverte z powieści „Królowa Południa”: „Książki są bramą, przez którą wychodzisz na...

Sztuka

Stasys w Polsce i na Litwie

Stasys Eidrigevičius na wystawie w warszawskim Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza wraca do swoich litewskich korzeni i podejmuje dialog z Adamem Mickiewiczem.

Sztuka

Sąsiedzi na Marszałkowskiej

Wystawa „Sąsiedzi”, inaugurująca 10. edycję festiwalu Warszawa w Budowie, zostanie dziś otwarta w centrum stolicy, w dawnym pawilonie Cepelii.

Example Alt
eWydanie