fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Monika Kuc

publicystka zajmująca się rynkiem sztuki i plastyką

Sztuka

Rekordowy rok Zamku Królewskiego

W ubiegłym roku Zamek Królewski w Warszawie odwiedziło ponad milion osób. Publiczność przyciągnęły nie tylko ekspozycje stałe, ale także pięć wystaw Roku Wazowskiego.

Sztuka

Opakują Łuk Triumfalny

Tycjan, „Porwanie Europy”, ok. 1562

Będą wystawy Warhola i Christo. Jednak bohaterem tego roku jest Rafael. W 2020 obchodzimy 500. rocznicę jego śmierci.

Sztuka

W Kossakówce powstanie muzeum

Miasto Kraków kupiło willę należącej kiedyś do rodziny Kossaków. Po remoncie i adaptacji powstanie w niej oddział Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Sztuka

Stolice kultury 2020

Rijeka

Obydwie to miasta portowe, do czego nawiązują w hasłach kulturalnego programu. Motto Rijeki jako stolicy kultury brzmi „Port różnorodności”. A Galway - „Wywoływać fale” („Making...

Sztuka

Budowle z klocków LEGO

Na PGE Narodowym w Warszawie można oglądać nową wystawę z ponad 120 budowlami z całego świata, wzniesionymi z klocków LEGO.

Muzyka

Głośna noc

Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata złożą się na widowisko „Głośna noc”, przygotowane na tegoroczną trasę koncertową Betlejem w Polsce.

Architektura

Nagroda SARP 2019

Honorową Nagrodę SARP 2019, najważniejszą polską nagrodę architektoniczną, odebrał wczoraj w Warszawie szczeciński architekt Jacek Lenart.

Architektura

Jubileuszowe nagrody

Miesięcznik „Architektura-murator” z okazji 25-lecia swego istnienia wyróżnił przełomowe osiągnięcia w polskiej architekturze.

Sztuka

Nowoczesność coraz bardziej w cenie

Trzy wystawy pod wspólnym hasłem „Sztuka współczesna” przed aukcją w Desa Unicum w Warszawie to wielki przegląd nurtów ostatniego półwiecza i 150 dzieł ponad setki wybitnych...

Sztuka

Łódź Kaliska w Paryżu

Obchodząca 40-lecie neoawangardowa grupa Łódź Kaliska prezentuje swe prace w Paryżu na targach fotografii współczesnej fotofever 2019

Sztuka

Abakanowicz za 10 mln zł?

Na przedaukcyjnej wystawie „Rzeźba i Formy Przestrzenne” w Desa Unicum w Warszawie można już oglądać instalację „Caminando” Magdaleny Abakanowicz, wycenioną na 7-10 milinów złoty.

Sztuka

Wszyscy znali Bohdana Butenkę

Bohdan Butenko  (1931–2019)

Kultowy rysownik, który stworzył Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara, zmarł w wieku 88 lat. Na jego ilustracjach wychowało się kilka pokoleń Polaków.

Sztuka

Koreańska harmonia i dworski splendor

Dzban w kształcie żółwia
Goryeo, XII w.
seladon

Muzeum Narodowe w Warszawie prezentuje największa wystawę sztuki koreańskiej w Polsce, na której podziwiać można cenne zabytki od paleolitu do końca XIX wieku: rzeźbę,...

Sztuka

Gry wizualne

Aukcję klasyków polskiej i światowej awangardy 10 października w Desa Unicum w Warszawie zdominują dzieła z barwnymi efektami optycznymi.

Architektura

W orientalnym blasku

Wystawa „Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy”, prezentowana w Oranżerii Pałacu w Wilanowie, przybliża jeden z najstarszych cennych zabytków o wspaniałej orientalnej...

Sztuka

Dzikie króliki Pietera Bruegla

Pieter Bruegel Starszy „Polowanie na dzikie króliki”, około 1560, akwaforta

Wystawą rycin Bruegla Muzeum Narodowe w Warszawie upamiętnia 450 rocznicę śmierci niderlandzkiego mistrza, jednego z największych malarzy Północy.

Sztuka

Artyści i ich muzy

Ludomir Ślendziński

Kanony kobiecego piękna się zmieniają, ale niezmiennie muzy pozostają uosobieniem natchnienia artysty. Podczas najbliższej wyjątkowej aukcji w Desa Unicum w Warszawie muzy...

Sztuka

Europejskie Dni Dziedzictwa

7 września po raz 27 startują w całej Polsce Europejskie Dni Dziedzictwa. Oficjalna inauguracja wielkiego święta zabytków dziś w samo południe we Wschowie.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA