Piotr Rok

Polak stworzył skaner fal mózgowych

Arkadiusz Stopczyński zajmuje się analizą big data w Google. Jednakże to nie z tego powodu znalazł się na prestiżowej liście MIT Innovators Under 35. Zanim został pracownikiem giganta z Mountain View stworzył skaner fal mózgowych, który działa na smartfonie.

Polski startup spełnia marzenie ciężarnych kobiet

Doktor Patrycja Wizińska-Socha prowadzi firmę pomagającą rozwiązać jeden z kluczowych problemów ciężarnych kobiet. Wrocławski startup Nestmedic stworzył Pregnabit - małe przenośne urządzenie do KTG, które jest częścią większego rozwiązania telemedycznego. Dzięki niemu monitorowanie zdrowia dziecka jeszcze nigdy nie było tak łatwe i dostępne.

Big data łatwe jak… chodzenie

W dane inwestują teraz wszyscy. A przynajmniej to deklarują. To już truizm, że informacja jest współczesną walutą. O tym, że trzeba zabrać za big data mówi się od dawna, gorzej wygląda jednak analiza zebranych zbiorów. Krystian Piećko ma na to rozwiązanie. Stworzył usługę do analizy big data łącząc ze sobą informatykę i archiwistykę.

Student, który wymyślił cybernetyczne oko, sygnet dla niewidomych i inteligentną rękawicę

Petros Psyllos ma dopiero 22 lata, ale stworzył już kilka wynalazków, które mają potencjał zmieniania ludzkiego życia na lepsze. Dla osób niewidomych zaprojektował cybernetyczne oko napędzane sztuczną inteligencją oraz specjalny sygnet rozpoznający alfabet Braile’a. Stworzył też system zarządzania różnymi urządzeniami dla osób sparaliżowanych.

Yanosik rzuca wyzwanie BlaBlaCar

Yanosik łączy w sobie elementy nawigacji samochodowej, CB radia i antyradaru. Teraz twórcy programu wchodzą na rynek dzielenia się przejazdami i uruchamiają usługę Tanich Linii Samochodowych, w skrócie YanosikTLS. Rzucają tym samym wyzwanie popularnemu BlaBlaCar. Ich przewaga? Nie pobierają prowizji za rezerwację przejazdów.

Polski Tinder dla świata mody. Poznajcie Loko

Loko to młoda polska aplikacja do odkrywania nowych stylizacji modowych i zakupu ubrań na smartfonach. Jej mechanizm jest łudząco podobny do tego znanego z randkowej aplikacji Tinder.