Krzysztof Szwałek

Nigdy nie przestałem być przede wszystkim lekarzem

Jeśli coś przychodzi łatwo, to mam poczucie zagrożenia, że pewnie za chwilę stanie się ulotne – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha i ordynator kardiologii w miejscowym szpitalu.

Roman Szełemej prezydent Wałbrzycha: Nigdy nie przestałem być przede wszystkim lekarzem

Jeśli coś przychodzi łatwo, to mam poczucie zagrożenia, że pewnie za chwilę stanie się ulotne – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha i ordynator kardiologii w miejscowym szpitalu.

Mam dużo listów intencyjnych

Przedsiębiorczość nie może być nastawiona tylko na zysk. Ma zapewnić prawidłowy rozwój społeczeństwa – mówi prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park Maciej Badora.

Polska droga do rozwoju

Nasza gospodarka nie musi być na siłę innowacyjna. Najpierw nauczmy się imitować – przekonywano podczas dyskusji panelowych w trakcie III Forum Przemysłowego w Karpaczu.

Nieodparta pokusa ekspansji

Globalizacja jest nieuchronna, więc polskie firmy muszą wziąć w niej udział. Wstępem do zdobywania zagranicznych rynków powinno być kreowanie lokalnych marek.

Polskie Asy i ich kłopoty

Niepotrzebne regulacje, brak kadry i wysokie koszty finansowania – to bariery dla międzynarodowej ekspansji dużych polskich firm.

Kiedy skończą się problemy polskiego górnictwa

Konstruktywne negocjacje ze związkami o ograniczeniu przywilejów są możliwe – mówili uczestnicy dyskusji w Karpaczu.

Stary przemysł, nowe technologie

Reindustrializacja nie będzie prostym powrotem do rzeczywistości sprzed 30–40 lat, z dymiącymi kominami.

W Karpaczu wszyscy robią interesy

Nasza recepta na zrównoważony rozwój? Po pierwsze: nie przeszkadzać przedsiębiorcom. Po drugie: zapewnić dojazd, media i bezpieczeństwo – mówi Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza, miasta-gospodarza II Forum Przemysłowego.

II Forum Przemysłowe: Pod Śnieżką o szybszym rozwoju

Energetyka, innowacje, inwestycje, produkcja i turystyka – to najważniejsze tematy II Forum Przemysłowego.