Maciej Strzembosz

Maciej Strzembosz

Maciej Strzembosz: Kto wygrał, kto przegrał wybory samorządowe

Ciekawe, czy Donald Tusk zrozumie, że przetrwanie i rozwój Trzeciej Drogi co prawda nie rokuje samodzielnych rządów, ale też jest najpewniejszym sposobem odesłania PiS do lamusa i powstrzymywania ekspansji Konfederacji.

Maciej Strzembosz: Sztuczna inteligencja i mrówki

AI nie wymaga ani czystego powietrza, ani też nie będzie jej przeszkadzać podniesienie poziomów morza czy pustynnienie kontynentów. Przeciwnie – huragany, tsunami i inne katastrofy klimatyczne mogą się okazać pożytecznym źródłem pozyskiwania energii, co będzie sprzyjać rozwojowi sztucznej inteligencji.

Maciej Strzembosz: Polska należy do lobbystów. Bez naszego sprzeciwu nic się nie zmieni

Do kogo należy Polska? Niestety, do lobbystów. Lobbyści są różni i o różnej szkodliwości, ale codziennie udowadniają, że diagnoza ministra Bartłomieja Sienkiewicza była trzeźwą i asertywną oceną sytuacji: „Ch…, d…a i kamieni kupa”.

Maciej Strzembosz: Zmęczona wspólnota. Potrzeba planu minimum, by się nie rozpadła

Potrzebny jest obywatel świadomie wybierający dla dobra Polski, a nie plemienny wyznawca wodza.

Maciej Strzembosz: Amerykański futbol i polski CPK

Nowy plan inwestycyjny powinien preferować zaniedbane regiony.

Maciej Strzembosz: Sztuczna inteligencja i polski rząd. Kto wygra?

Krzysztof Gawkowski, minister cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska, powołał na doradców w sprawie sztucznej inteligencji wyłącznie współtwórców i lobbystów tej technologii. Brakuje w tym zespole kogoś, kto by myślał nad tym, czy nadchodząca zmiana będzie korzystna dla państwa i obywateli.

Maciej Strzembosz: Fałszywa alternatywa. Polsce potrzeba prorozwojowej presji obywatelskiej

Przeczytałem ostatnio, że wobec konieczności zbrojenia się na ewentualną wojnę Rosji z NATO trzeba zmniejszyć ambicje w kwestii innych dużych projektów inwestycyjnych w infrastrukturę i energetykę. Jeśli jest jakiś wzorzec z Sèvres fałszywych alternatyw, to ta spełnia wszystkie parametry i jako taka powinna być zapisana, oprawiona i wstawiona w muzeum jako eksponat. Najlepiej oczywiście w Muzeum Karykatury.

Maciej Strzembosz: Aspiracje Polaków, czyli czego nie rozumie Donald Tusk

Donald Tusk swego czasu mówił, że jak ktoś ma wizję, to powinien iść do lekarza. Problem w tym, że Polacy mają dziś większe aspiracje niż tylko być wagonikiem w cudzym pociągu. Czy premier wyciągnie z tego wnioski i zrozumie, że rozliczanie nadużyć PiS to za mało?

Maciej Strzembosz: Ela chce się sprawdzić w biznesie

Jeśli Elżbieta Bieńkowska wygra „konkurs” na szefa Orlenu, oznaczać to będzie, że jedna z najważniejszych zapowiedzi programowych rządu Donalda Tuska to kpina z wyborców, którzy mu zaufali.