Karol Pachnik

Karol Pachnik, Grzegorz Prigan: Nowe nadzieje, stare problemy

Jeden z biegłych sądowych wystawił różnym organom rachunki za pracę całą dobę przez dziewięćset dni w roku.

Karol Pachnik, Grzegorz Prigan: Państwo musi mieć mocniejszą głowę

W nadzwyczajnych czasach pora pomyśleć o silnym przywództwie kraju.

Karol Pachnik, Grzegorz Prigan: Zielona granica i uchodźcy z Ukrainy

Nie milkną echa wydarzeń z granicy polsko-białoruskiej. Sytuacja, która ma miejsce pokazała słabość prawa, ale też to jak do celów politycznych czy związanych z własną popularnością wykorzystywać hasła o ochronie praw człowieka. To ważne w kontekście napaści na Ukrainę i uchodźców ze strefy wojny.

Pachnik, Prigan: Nie trzeba zmieniać wiele, żeby było lepiej

Wierzymy, że sędziowie, pełnomocnicy i pracownicy sekretariatów mogą dokonać cudu, jeśli nie zamkną się w bańkach oskarżeń, kto jest winien przewlekłości.

Prigan, Pachnik: Niepokój o sądy

Jakie kryteria ustalają, co jest „prostą sprawą"?

Karol Pachnik: Adwokatura niszczy się sama

W adwokaturze trwa kampania wyborcza różnych szczebli. Był już adwokacki „dziadek z Wehrmachtu”, inspirowane artykuły prasowe, kierowanie kampanii na spory światopoglądowe. Wszystko żeby nie rozmawiać o wizji adwokatury i braku działań proadwokackich.

Grzegorz Prigan, Karol Pachnik: W obronie prezydenta Andrzeja Dudy

Od zawsze, my adwokaci jesteśmy od spraw beznadziejnych, to my adwokaci bronimy, gdy już nikt nie chce wyciągnąć pomocnej dłoni, gdy opinia publiczna wyrok już wydała i skazała. Dlatego dziś, jak co dzień, podobnie jak wielu naszych kolegów adwokatów, staniemy po stronie skazanego bez wyroku, tym razem pierwszego obywatela Rzeczpospolitej i będziemy go bronić, jego #hot16challenge2 i nie tylko tego.

Karol Pachnik, Grzegorz Prigan: Sądy wciąż zbyt wolne

Rozwiązania przyjęte z potrzeby chwili przez resort zdrowia do pomocy pacjentom w pandemii nadawałyby się świetnie w wymiarze sprawiedliwości.

#hot16challange: prawnicy rapują o e-doręczeniach

Dziękujemy KP Lewica autorom poprawki sejmowej likwidującej e-doręczenia w tzw. Tarczy 3.0, KP PiS autorom tożsamej poprawki oraz posłom KP Platformy Obywatelskiej, którzy ramię w ramię z rządem nominowali nas do akcji zwiększenia zagrożenia epidemicznego dla stron postępowań sądowych oraz ich pełnomocników.

Karol Pachnik, Grzegorz Prigan: Wyborów nie będzie

Co mają wspólnego małżeństwa jednopłciowe z terminem wyborów prezydenckich? Okazuje się, że w sporze na argumentację prawniczą całkiem sporo. Kiedy państwo przestaje wykonywać wynikające z konstytucji obowiązki, nie ma innej drogi jak ogłoszenie stanu nadzwyczajnego.