Liu Guangyuan

Liu Guangyuan: Nowy początek, nowa wizja i nowa motywacja

O tworzeniu lepszej przyszłości dla współpracujących ze sobą Chin i państw Europy Środkowo-Wschodniej pisze ambasador ChRL w Polsce.

Nie dla "żelaznej kurtyny" technologii 5G

Nie uszło mojej uwadze, iż w ostatnich dniach w mediach ukazał się artykuł wysoko postawionego polskiego urzędnika państwowego dotyczący problemu technologii 5G i publicznie apelujący całą Europę, by w kwestii technologii 5G stanęła po stronie amerykańskiej i wykluczyła światowego lidera sieci 5G z europejskiego rynku telekomunikacyjnego, to rodzi ożywioną dyskusję w społeczeństwie - pisze Liu Guangyuan, ambasador Chin w Polsce.

Ambasador Chin w Polsce: Wspólna odpowiedzialność naszych czasów – razem dla światowego rozwoju

Epidemia nowego koronawirusa po raz kolejny pokazała, że ludzie są wspólnotą dzielącą ten sam los, a społeczność międzynarodowa może przezwyciężyć trudności tylko dzięki ścisłej współpracy - pisze Liu Guangyuan, ambasador Chin w Polsce.

Po właściwej stronie historii

W interesie wszystkich stron leży wspólne utrzymanie otwartości, bezpieczeństwa i stabilności międzynarodowego łańcucha przemysłowego i dostaw – pisze ambasador Chin w Polsce.

Ambasador Chin: Test globalnego systemu

Coraz bardziej dociera do nas, że świat nie jest samotną wyspą i żaden kraj nie może przetrwać sam. Konieczne jest zacieśnienie międzynarodowej współpracy - pisze ambasador Chin w Polsce.

Ambasador Chin w Polsce w sytuacji w Hongkongu

Sprzeciw wobec przemocy i ochrona porządku prawnego – to warunki pozwalające odzyskać blask Hongkongu – pisze ambasador Chin w Polsce.

Ambasador Chin: W wojnie handlowej nie ma zwycięzców

Chiny i USA na współpracy zyskają, walcząc ze sobą – stracą. Chiny nie chcą prowadzić wojny handlowej, ale też się jej nie boją. Jeśli będzie taka konieczność, staną do walki – pisze Liu Guangyuan, ambasador Chin w Polsce.

Polska-Chiny: Stabilne relacje to podstawa

Relacje między Polską a Chinami w ostatnich latach mocno się rozwijają.