fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

W piątek kolejny strajk na Okęciu

Fotorzepa, Jus Justyna Cieślikowska
Piątkowy strajk ostrzegawczy Związku Zawodowego Personelu Pokładowego (ZZPP) w PLL LOT potrwa dwie godziny. Ma zostać przeprowadzony na warszawskim lotnisku Okęcie. Organizatorzy nie wykluczają, że będą protestować również na innych lotniskach.
- Jesteśmy w sporze zbiorowym z pracodawcą (PLL LOT - PAP) od sierpnia ubiegłego roku, próbujemy dojść do porozumienia w sprawie podwyżki wynagrodzeń personelu pokładowego - powiedziała przewodnicząca ZZPP Elwira Niemiec.
Jej zdaniem w ciągu kilku ostatnich lat personel pokładowy zwiększył znacznie swoją wydajność, czemu nie towarzyszył wzrost wynagrodzeń.
Dzisiaj odbyło się spotkanie mediacyjne, na którym zarząd zaproponował podwyżki w łącznej wysokości 3 mln 600 tys. zł, a związki proponowały 14 mln zł, co oznaczałoby wzrost płac o 30 proc. - Wobec braku porozumienia ZZPP zdecydował się na strajk ostrzegawczy - mówiła Niemiec.
Rzecznik prasowy PLL LOT Wojciech Kądziołka nie chciał komentować zapowiedzi strajku ZZPP.
Pracownicy LGS strajkowali w godzinach 6.00-8.00. W efekcie strajku pięć lotów zostało odwołanych, a 21 opóźnionych. Strajk dotyczył lotów PLL LOT, Eurolotu i Centralwings.
- Podróżni oczekujący na odprawę biletowo-bagażową zostali odprawieni do ok. godz. 10, a ostatni opóźniony samolot odleciał około godz. 10.30 - powiedziała Agnieszka Pęksa z LGS.
Po południu nie było już opóźnień w obsłudze samolotów Grupy LOT na warszawskim lotnisku na Okęciu - poinformowała firma Lot Ground Services (LGS). Opóźnienia były spowodowane dwugodzinnym strajkiem pracowników tej firmy.
Strajk pracowników LGS był efektem braku porozumienia między związkami zawodowymi a zarządem spółki, między innymi w sprawach płacowych - powiedziała Pęksa.
W trakcie strajku samoloty przylatujące do Warszawy były obsługiwane przez firmę WAS, konkurencyjną wobec LGS.
LGS jest agentem obsługi naziemnej między innymi dla przewoźników grupy PLL LOT. Zajmuje się odprawami biletowo-bagażowymi, odprawami tranzytowymi, dowożeniem pasażerów autobusami do samolotów.
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA