fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urzędnicy

Kielecka skarbówka ma kontrolować Radom

Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Kielcach przejmie nadzór nad Radomiem oraz niektórymi powiatami wchodzącymi w skład województwa mazowieckiego
Przewiduje to projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie terytorialnego zasięgu działania dyrektorów urzędów kontroli skarbowej opublikowany na stronach Ministerstwa Finansów.
Zgodnie z propozycją spod władzy dyrektora UKS w Warszawie mają być wyłączone powiaty: lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński oraz miasto Radom. Na tym obszarze organem właściwym stałby się dyrektor UKS w Kielcach.
Jak czytamy w uzasadnieniu, projekt ma dostosować struktury kontroli skarbowej do potencjału gospodarczego obu województw. Zmianę najbardziej odczują pracownicy kontroli skarbowej. W niewielkim stopniu powinna wpłynąć na prawa i obowiązki podatników. Odwołania od rozstrzygnięć wydanych dla podatników z województwa mazowieckiego będzie tak jak dotychczas rozpatrywał dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie.
Obecnie dyrektor UKS w Warszawie sprawuje nadzór nad obszarem województwa mazowieckiego z wyłączeniem powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, wołomińskiego, wyszkowskiego oraz miasta Ostrołęka. Na tych terenach właściwy jest dyrektor UKS w Białymstoku. Dyrektor UKS w Kielcach kontroluje natomiast województwo świętokrzyskie.
Rozporządzenie ma wejść w życie 14 dni od ogłoszenia. Trwające postępowania kontrolne zostaną zakończone przez ten urząd, który je dotychczas prowadził.
etap legislacyjny: konsultacje społeczne
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA