fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Ochota po raz drugi zaprasza na bluesowy festiwal

Sławek Wierzcholsk
Fotorzepa, MW Michał Walczak
Miłośnicy bluesa doczekali się swojego festiwalu w stolicy. Jego druga edycja rozpocznie się w poniedziałek występem rodzimych sław tego stylu.
– To pierwszy festiwal bluesowy w Warszawie – powiedział „Rz" Karol Wiszniewski, pomysłodawca i koordynator International Ochota Blues Festival. – Oprócz wykonawców polskich, gościmy w tym roku także bluesmanów z Litwy, grupę The Road Band.
Na imprezie wystąpią doświadczeni muzycy, jak Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa czy gitarzysta Leszek Cichoński
z Guitar Workshop. Będą też młode zespoły, takie jak The Moongang z Trójmiasta, Blue Machine z Krakowa, duety: Przytuła i Kruk oraz Bartosz Łęczycki – Marek Tymkoff, świetny wokalista i gitarzysta solowy Paweł Szymański czy Acoustic Trio Kajetana Drozda.
Polski blues rozwija się, rośnie poziom wykonawców, a z nim przychodzą sukcesy, którymi mogą się pochwalić już nie tylko uznani od lat artyści. Polscy wykonawcy biorą udział w konkursach w USA czy Europie i wracają z laurami. A ta muzyka jest atrakcyjna dla wszystkich. Klubowe sale, takie jak Pub Lolek czy kameralne sceny w Domu Kultury Rakowiec i OKO/Mam Ochotę, sprzyjają spontanicznym reakcjami jakie wyzwala blues.
Festiwalowe koncerty odbywają się w różnych miejscach, ale wszystkie na Ochocie.
II International Ochota Blues Festival, Ośrodek Kultury Ochoty, Och-Teatr i inne lokalizacje, bilety: 10 i 15 zł, karnety: 40 zł, rezerwacje: www.oko.com.pl, tel. 22 822 48 70, poniedziałek (10.10) – niedziela (16.10), godz. 18, 19 i 20,
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA