fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Pokażą cudowną hostię z Sokółki

Fotorzepa, Bogusław Florian Skok Bogusław Florian Skok
W kościele św. Antoniego w Sokółce na Podlasiu odbyły się uroczystości, podczas których można było zobaczyć sławną hostię
Trzy lata temu, podczas udzielania komunii wiernym, ksiądz upuścił jeden z komunikantów. Zgodnie z prawem liturgicznym, kapłan podniósł go i umieścił w specjalnym naczyniu z wodą, a następnie przeniósł do sejfu. Kilka dni później siostra zakonna, która otworzyła sejf, zauważyła, że komunikat nie rozpuścił się do końca. Pozostało z niego coś, co miało ok. centymetra długości i czerwony kolor. Dwie niezależne komisje potwierdziły, że fo fragment tkanki mięśnia sercowego.
Od tamtego czasu kościół w Sokółce jest wręcz oblegany przez wiernych. Specjalna komisja kościelna uznała, że w tym przypadku doszło do "zdarzeń eucharystycznych, w których nie uczestniczyły osoby trzecie". Sprawa trafiła do Watykanu i tam jest wciąż badana.
Dziś hostia po raz pierwszy można było zobaczyć hostię. Podczas mszy została ona przeniesiona z kaplicy na ołtarz polowy. Zasuszone włókna zostały umieszczone w specjalnym relikwiarzu.
Źródło: tvn24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA