fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Deutsche Bank Polska: pogorszenie wyników

Deutsche Bank Polska miał w 2010 roku wynik z działalności podstawowej w wysokości 242 mln zł. To o 15 mln mniej niż rok wcześniej
Zysk netto banku oferującego usługi bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej wyniósł 95,7 mln zł (prawie o 20 mln zł mniej niż w 2009 r. ).
– Decyzja o poziomie wypłaty dywidendy będzie znana w maju i obejmie najprawdopodobniej ponad 90 proc. wypracowanych zysków – mówi Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska. Poprawiła się suma bilansowa grupy, osiągając wynik 5,1 mld zł wobec 4,4 mld zł rok wcześniej.
– W 2011 roku planujemy poszerzyć współpracę z sektorem publicznym, zwłaszcza z dużymi miastami. Naszym celem jest rozwój na poziomie co najmniej tempa wzrostu rynku – dodaje Krzysztof Kalicki.
Stopa zwrotu z kapitału własnego wyniosła 22 proc., natomiast wskaźnik kosztów do dochodów pozostał na niezmiennym poziomie 46 proc. Bank zapowiada rozwój oferty w dziedzinie instrumentów pochodnych, także na rynkach regulowanych, jak również finansowanie projektów infrastrukturalnych oraz z sektora energetycznego. W minionym roku łączna kwota transakcji, w jakie zaangażowany był bank, wyniosła prawie 2,2 mld euro, dając tym samym DB Polska najlepszy wynik wśród banków inwestycyjnych działających na naszym rynku.
Z kolei Deutsche Bank PBC obsługujący klientów indywidualnych zgromadził  aktywa w wysokości 20,9 mld zł. Natomiast wynik z działalności bankowej wyniósł ponad 859 mln zł, a zysk netto 32 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA