fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Zainteresowanie kupujących dotyczy głównie mieszkań małych

Fotorzepa, Dominik Pisarek Dominik Pisarek
Małe mieszkania blisko centrum cieszą się największym zainteresowaniem
• W Łodzi średnia cena transakcyjna za mieszkanie wynosi obecnie około 3,6  tys. zł za 1 mkw. – twierdzi Jarosław Mydlarczyk z agencji Północ. Zainteresowanie jest niewielkie, podobnie jak w poprzednich miesiącach. Mimo słabego popytu negocjacje cenowe są trudne i nie zawsze skuteczne.
• Największą popularnością cieszą się mieszkania małe i korzystnie zlokalizowane, blisko centrum lub z łatwym dojazdem. W ciągu najbliższego roku nie przewidujemy istotnych zmian cen.
• W Radomiu notujemy sporo pytań o małe mieszkania, jednak transakcji nie jest dużo – twierdzi Ludwik Miklewski z agencji Bracia Miklewscy. Potencjalni nabywcy odkładają podjęcie decyzji, licząc na spadek cen. Zainteresowanie dotyczy kawalerek wielkości 22 – 24 mkw., w cenie 70 – 80 tys. zł i lokali dwupokojowych, do 40 mkw., nie droższych niż 120 tys. zł. Większość transakcji odbywa się z udziałem kredytu, co często znacznie wydłuża okres załatwiania formalności.
• W Warszawie średni kupowany lokal miał w tym roku 51 mkw. powierzchni – mówi Marcin Jańczuk z Metrohouse & Partnerzy. Wzrosła jednak liczba mieszkań, za które zapłacono powyżej 400 tys. zł. Ci, którzy decydują się na kupno mieszkania o dużej powierzchni, wybierają budynki postawione po 2000 r. Nowe budownictwo stanowi 60 proc. obrotu mieszkaniami w stolicy.
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA