fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Evo Morales: nie byłoby gejów bez kurzych ferm

Evo Morales
AFP
Zdaniem prezydenta homoseksualizm to efekt niezdrowego odżywiania
Na międzynarodowej konferencji poświęconej zmianom klimatycznym odbywającej się w Tiquipaya (boliwijska prowincja Cochabamba) Evo Morales tłumaczył, że występujące na całym świecie zjawisko homoseksualizmu ma związek z wielką przemysłową hodowlą drobiu. „Kurczaki, które jemy, są nafaszerowane żeńskimi hormonami. Kiedy takie kurczaki jedzą mężczyźni, ich męskość ulega dewiacjom” – oświadczył Evo Morales, wywołując salwy śmiechu słuchaczy.
Morales, lewicowy populista i pierwszy Indianin wybrany na prezydenta Boliwii, krytykował nie tylko przemysłową hodowlę drobiu. Oświadczył też, że modyfikowana genetycznie żywność jest główną przyczyną łysienia Europejczyków. „Łysienie to w Europie choroba. Prawie wszyscy są tam łysi z powodu tego, co jedzą. Wśród ludów autochtonicznych nie ma łysych, bo my jemy zupełnie inne rzeczy” – przekonywał, ostrzegając, że jeśli natychmiast nie zakaże się transgenicznych upraw, za 50 lat „łysa będzie cała ludzkość”.
Dostało się również coca- coli. Morales stwierdził, że jemu samemu nieraz zaszkodził ten napój i że o wiele zdrowiej jest pić chichę (napój alkoholowy z kukurydzy). Krytykował ONZ za serwowanie kawy w plastikowych kubkach i apelował do zebranych, by odmawiali picia z takich naczyń.
Obecna na konferencji przedstawicielka ONZ Alicia Barcena, która usiłowała przeczytać posłanie sekretarza generalnego Ban Ki Muna do uczestników, została wygwizdana.
Evo Morales oświadczył, że całkowitą winę za zniszczenie środowiska ponosi kapitalizm. „Zginie albo kapitalizm, albo Ziemia” – oświadczył.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA