fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

PSL łącznikiem pomiędzy PO a opozycją

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak w rozmowie dla telewizji „Rzeczpospolitej” mówi o tym czy pije z posłami PiS
[b]Zobacz [link=http://www.rp.pl/artykul/354348.html]rozmowę w tv.rp.pl[/link][/b]
Ujawnia, że PSL chce być łącznikiem pomiędzy PO i opozycją w sprawie wspólnych przygotowań do polskiej prezydencji w UE. - Zależy nam na tym, żeby przygotowania do polskiej prezydencji miały charakter ogólnokrajowy, obejmujący nie tylko koalicję, ale całą sferę polityczną w Polsce - mówi Waldemar Pawlak
Uważa, że jeśli Donald Tusk zostanie prezydentem to premierem koalicyjnego rządu do końca kadencji będzie Grzegorz Schetyna. Przekonuje, że on sam nie ma ambicji bycia Witosem, który ten urząd sprawował trzykrotnie.
Zapowiada, że nie rezygnuje z pomysłu prywatyzacji menedżersko-pracowniczej, mimo że ministrowie z Platformy mają inny plan.
Zdaniem wicepremiera Pawlaka podobne wpływy z prywatyzacji — ponad 30 mld zł), które zasiliłyby budżet może przynieść sprzedaż rolnikom, ziemi którą teraz dzierżawią, a będącej w dyspozycji państwa. PSL chce aby Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił rolnikom preferencyjnych kredytów na ten cel.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA