fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Premier będzie zabiegał o inwestycje

Paweł Majewski
Premier Donald Tusk jest w Chinach. Jutro rozpocznie się oficjalna część wizyty - Tusk razem z polskimi biznesmenami weźmie udział w Polsko-Chińskim Forum Gospodarczym.
W czwartek szef polskiego rządu będzie rozmawiał z premierem Chin Wen Jiabao oraz prezydentem Hu Jintao.
Pod względem wartości wymiany handlowej oraz wielkości importu Chiny są największym partnerem handlowym Polski w Azji. Chiny są na 24. miejscu pod względem wysokości polskiego eksportu i na trzecim miejscu pod względem wysokości importu do Polski.
- Chiny to niewyobrażalny rynek dla polskiej gospodarki - ocenił w rozmowie z dziennikarzami towarzyszący premierowi wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. Jak dodał Polska chce zmniejszyć deficyt w wymianie handlowej z Chinami.
- Zależy nam na wzroście chińskich inwestycji bezpośrednich w Polsce. Tu nie chodzi tylko o budowę autostrad, mostów, ale także o to, żeby Chińczycy zakorzenili się u nas, żeby inwestowali nie miliony, ale miliardy - podkreślił Szejnfeld.
W piątek i sobotę szef polskiego rządu będzie uczestniczył w Pekinie w euroazjatyckim szczycie ASEM (Asia-Europe Meeting), który jest nieformalnym procesem dialogu i współpracy pomiędzy tymi dwoma regionami.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA