fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Kontrkonwencja republikańska Rona Paula

Ron Paul
AFP
Republikanin Ron Paul, który przegrał walkę o nominację prezydencką z Johnem McCainem, organizuje w Minneapolis kontrkonwencję pod hasłem "Say no to McCain, say no to Obama"
Na konwencji teksańskiego senatora wystąpią piosenkarka Sara Evans i gitarzysta Jimmie Vaughan. Ron Paul planował początkowo wystąpić na konwencji McCaina, jednak nie został o to poproszony.
Na kontrkonwencję Paula sprzedano ponad 10 tysięcy biletów. Senator powiedział, że jest ona formą sprzeciwu wobec stylu prowadzenia kampanii wyborczej przez Partię Republikańską.
- Republikanie ignorują problemy gospodarki, deficyt, politykę zagraniczną, kwestie bezpieczeństwa narodowego i politykę monetarną - stwierdził rozgoryczony Paul. Spytany, czy jest coś, co podoba mu się w kandydatach na prezydenta odpowiedział ironicznie: "Podoba mi się, jak zamieniają się miejscami. Wtedy nie można stwierdzić, który jest który. McCain zawsze był za większymi podatkami, teraz jest przeciwny. Obama mówił o zmniejszeniu zaangażowania militarnego, ale jako pierwszy zaproponował wysłanie większej ilości żołnierzy do Afganistanu".
W ciepłych słowach wypowiedział się senator o kandydatce McCaina na stanowisko wiceprezydenta, Sarze Palin. "Mam nadzieję, że wywrze odpowiednią presję na naszą partię" - powiedział.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA