fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Optymizm na Wall Street. Rekordy na Nasdaq

Środowy handel giełdy amerykańskie kończą nad kreską. Pomógł optymizm odnośnie sytuacji Grecji oraz wysokie notowania spółek technologicznych i sektora zdrowotnego

Na zakończenie dnia indeks Dow Jones Industrial Average zyskał 0.67 proc., do 18,163.09 pkt., S&P 500 wzrósł o 0.92 proc., do 2,123.49 pkt. a technologiczny Nasdaq Composite urósł o 1.47 proc. do 5,106.59 pkt. Dla Nasdaq był to najlepszy dzień od końca rekordów ze stycznia 2015 r.

Inwestorzy wierzą, że Grecja uniknie bankructwa. W czwartek ma się odbyć telekonferencja wiceministrów finansów strefy euro na temat negocjacji Aten z jej kredytodawcami. Grecja musi zapłacić w czerwcu MFW 1,6 mld euro. Jeżeli do 5 czerwca, kiedy to Ateny muszą spłacić pierwszą transzę kredytu, opiewającą na 300 mln euro, nie dojdzie do ich porozumienia z kredytodawcami, Grecji grozi niewypłacalność.

O prawie 22 proc. wzrosły akcje Broadcom, po tym jak ujawniono, że kupnem producenta chipów zainteresowany jest Avago Technologies, którego walory zyskiwały prawie 8 proc.

Spośród firm z branży zdrowotnej o prawie 2,45 proc. wzrosły Gilead Sciences .

Aż o 24.19 proc. zanurkowały akcje firmy modowej Michael Kors , po gorszych od spodziewanych wynikach.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA