fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

"Niech północna Anglia opuści Wielką Brytanię"

Czy północna część Anglii odłączy się od Wielkiej Brytanii
123RF
Ponad pięć tysięcy osób podpisało się pod petycją, by północna Anglia odłączyła się od Wielkiej Brytanii i połączyła ze Szkocją.
Petycja, która pojawiła się na stronie change.org, zawiera apel do mieszkańców północnej Anglii, by ci przyłączyli się do Szkocji i "odzyskali kontrolę nad swoim przeznaczeniem". Petycja pojawiła się w internecie rok temu, w trakcie kampanii przed referendum dotyczącym niepodległości Szkocji.
"Mieszkańcom miast północnej Anglii bliżej jest do mieszkańców Glasgow czy Edynburga niż do mieszkańców Londynu" - czytamy w petycji. "Wyzwania i potrzeby Północy nie mogą być zrozumiane przez absolwentów Eton (uczelnia  w regionie Londynu), którzy zajmują przednie ławy w Izbie Gmin" - przekonują autorzy petycji.
"My, ludzie Północy, domagamy się, by - w przypadku uzyskania przez Szkocję niepodległości granica pomiędzy Anglią a Nową Szkocją przebiegała wzdłuż rzeki Dee oraz estuarium rzek Ouse i Trent" - czytamy w petycji. Gdyby tak się stało całe terytorium obecnej Anglii, na północ od Sheffield, stałoby się częścią nowego państwa (częścią Nowej Szkocji byłby m.in. Liverpool).
Źródło: sunderlandecho.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA