fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 10 kwietnia

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Comarch: Przekazanie stanowisk ma być płynne

Janusz Filipiak, prezes i wraz z żoną Elżbietą (stoi na czele rady nadzorczej) główny akcjonariusz Comarchu, zapewnia, że odejście ze spółki wiceprezesów Piotra Piątosy i Piotra Weicherta odbyło się w pokojowej atmosferze. Pierwszy z wymienionych odpowiadał (od 2006 r.) za sprzedaż do sektora telekomunikacyjnego, a drugi (od 2007 r.) do bankowo-finansowego. Obaj zrezygnowali z zajmowanych stanowisk z końcem kwietnia. Następcą Piątosy będzie Marcin Dąbrowski(...).

http://archiwum.parkiet.com/artykul/766228_Comarch:_Przekazanie_stanowisk_ma_byc_plynne.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

Innowatorom będzie łatwiej wejść na rynek

Skróci się droga finansowania kolejnych etapów innowacji. Ma w tym pomóc nowa umowa między ARP i NCBR. Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) podpisały list intencyjny, na mocy którego będą współpracować przy finansowaniu nowatorskich projektów. Porozumienie ma na celu zapewnienie przedsiębiorcom pełnej ścieżki dotowania innowacji — od badań do wprowadzenia produktu na rynek.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4045913,54683,innowatorom-bedzie-latwiej-wejsc-na-rynek (dostęp płatny)

Komunikat na miarę

Firma Newzmate pracuje nad poprawą komunikacji e-mail marketingowej. Projekt będzie rozwijać pod skrzydłami inkubatora. Newzmate to kolejna start-upowa spółka „wpięta" w struktury inkubatora Xevin Lub, zależnego od funduszu venture capital Xevin Investments.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4045908,19178,komunikat-na-miare (dostęp płatny)

Globalni gracze potrzebują debiutantów

Dziś to w start-upach rodzą się innowacje, które zmieniają świat. Dostrzegają to wielkie korporacje. Internet rzeczy (ang. Internet of Things, IoT), technologia 3D, miniaturyzacja platform komputerowych i bazujących na nich urządzeń to trendy, które w najbliższych latach będą rozwijać się błyskawicznie. Tempo tego rozwoju zaskoczy zapewne niejedną korporację, która dziś szczyci się mianem globalnego gracza. Dotrzymanie mu kroku będzie jednym z największych wyzwań, z jakimi będą musiały się one zmierzyć.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4045906,17055,globalni-gracze-potrzebuja-debiutantow (dostęp płatny)

Rekordowy rok Komputronika

Poznańska spółka, która prowadzi największy polski sklep internetowy z elektroniką, mocno wcisnęła pedał gazu.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4045882,79220,rekordowy-rok-komputronika (dostęp płatny)

[srodtytul] Rzeczpospolita[/srodtytul]

Alibaba i chińscy internauci chcą przejąć AC Milan

Grupa koncernów z Chin szykuje się do kupna włoskiego klubu piłkarskiego. Wyłożą 0,5 mld dol. Drugie tyle zamierzają zebrać w sieci. Według Włosko-Chińskiej Izby Handlu w grupie inwestorów obok potentata branży e-handlu są tacy giganci jak Huawei i Wahaha (producent napojów) czy znany na azjatyckim rynku deweloper – Wanda. Chcą zebrać w sumie 1,08 mld dol. – podaje dziennik „China Daily". Według...

http://archiwum.rp.pl/artykul/1273347-Alibaba-i-chinscy-internauci-chca-przejac-AC-Milan.html (dostęp płatny)

Ekstraklasa negocjuje

Nabywców pakietów praw do nadawania piłkarskich rozgrywek poznamy w najbliższych tygodniach. Sponsorem tytularnym nie będzie już T-Mobile. Prawa do nadawania relacji z rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy w telewizji wciąż negocjują według naszych informacji m.in. Canal+ i TVP. „Rz" ustaliła, że najbliższy zakupu praw do pokazywania większości rozgrywek w kolejnych sezonach jest Canal+.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1273346-Ekstraklasa-negocjuje.html (dostęp płatny)

Chiński rajd cen firm technologicznych

Wyceny spółek tej branży są teraz zdecydowanie wyższe w porównaniu z wycenami tuż przed pęknięciem bańki internetowej w USA. Średni wskaźnik cena/zysk (ang. P/E) jest o 41 proc. wyższy od spółek amerykańskich w 2000 r. Mediana wskazuje na dwukrotną „przebitkę" po stronie akcji z Chin. Ważną rolę w rajdzie wycen odegrali przedstawiciele władz w Pekinie, którzy przekonywali, iż wzrost kursów jest korzystny dla całej gospodarki.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1273325-Chinski-rajd-cen-firm-technologicznych.html (dostęp płatny)

Rządy skonsumują telekomunikacyjne ciastka

Nadchodzi kolejna fala wyprzedaży akcji telekomów przez europejskie rządy. To nie znaczy, że utracą one kontrolę nad często strategicznymi aktywami. Rząd Słowacji planuje publiczną ofertę 49 proc. akcji tamtejszego byłego monopolisty, Francja może zmniejszyć zaangażowanie w Orange, a Niemcy w Deutsche Telekom.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1273349-Rzady-skonsumuja-telekomunikacyjne-ciastka.html (dostęp płatny)

Strategiczny sojusz ARP i NCBiR

Państwowe instytucje zapewnią firmom finansowanie innowacyjnych projektów, od badań po ich wdrożenie. Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podpisały list intencyjny w sprawie strategicznej współpracy przy wspieraniu innowacyjnych przedsięwzięć. NCBiR ma wspierać finansowo projekty na etapie badań i rozwoju (R&D), z kolei ARP – włączy się w II rundzie finansowania, na etapie ich wdrażania i komercjalizacji.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1273348-Strategiczny-sojusz-ARP-i-NCBiR.html (dostęp płatny)

Niesłyszący łatwiej zapoznają się z ofertą telekomów

W salonach operatorów telekomunikacyjnych muszą się pojawić urządzenia ułatwiające kontakt z klientami słabo widzącymi i niesłyszącymi. Komputery podłączone do internetu umożliwiające komunikację audiowizualną osoby niesłyszącej lub niemówiącej z tłumaczem języka migowego od piątku powinny się pojawić w niektórych salonach operatorów telekomunikacyjnych.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1273321-Nieslyszacy-latwiej-zapoznaja-sie-z-oferta-telekomow.html (dostęp płatny)

Czy za pomocą smartfona można zarządzać fabryką

Po technologie mobilne coraz częściej sięgają polskie firmy małe i duże, zarówno usługowe, jak i produkcyjne. Ich wykorzystanie może przekładać się na konkretne zyski ekonomiczne, użytkowe lub związane z bezpieczeństwem.  Po technologie mobilne coraz częściej sięgają polskie firmy małe i duże, zarówno usługowe, jak i produkcyjne. Ich wykorzystanie może przekładać się na konkretne zyski ekonomiczne, użytkowe lub związane z bezpieczeństwem.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1273155-Czy-za-pomoca-smartfona-mozna-zarzadzac-fabryka.html (dostęp płatny)

Polisa pomoże po ataku hakerów

Przedsiębiorstwo może zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami nielegalnych praktyk w sieci, kupując ubezpieczenie ryzyk cybernetycznych.  Utrata newralgicznych danych czy przypadkowe spowodowanie szkód na skutek wycieku informacji przechowywanych w komputerach mogą doprowadzić firmę na skraj bankructwa. Nawet małe przedsiębiorstwa związane z przetwarzaniem danych narażone są na to ryzyko, gdyż trudno obronić się przed wirusami czy hakerami.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1273154-Polisa-pomoze-po-ataku-hakerow.html (dostęp płatny)

Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA