fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Trwają walki na Ukrainie

AFP
Już od ponad doby trwają walki w obronie jednostki wojsk pogranicza w Ługańsku, zaatakowanej ubiegłej nocy przez kilkuset rebeliantów.
Do wymiany ognia doszło także w okolicy lotniska w Kramatorsku w obwodzie donieckim.
W  Ługańsku dochodziło nocą do sporadycznej strzelaniny w okolicach lokalnego centrum dowodzenia wojsk pogranicza. Dzięki  wsparciu lotnictwa siłom ukraińskim udało się zlikwidować trzy stanowiska ogniowe dywersantów. Obecnie straż graniczna ostrzeliwana jest przez snajperów.
W Kramatorsku słychać było serie z broni automatycznej oraz wybuchy w rejonie lotniska, od dawna atakowanego przez siły rebeliantów.
Przedstawiciele ukraińskiej Gwardii Narodowej ostrzegają, że do przekroczenia granicy ukraińsko-rosyjskiej szykują się kolejne grupy dywersantów. Po stronie rosyjskiej zgrupowało się około 800 rebeliantów, którzy dysponują 20 samochodami ciężarowymi KAMAZ i są gotowi do podjęcia próby przekroczenia granicy.
Na wschodzie Ukrainy w wyniku starć między ukraińskimi siłami antyterrorystycznymi a separatystami prorosyjskimi zginęło już 181 osób.
- W obwodzie donieckim i ługańskim w wyniku działalności terrorystycznej zginęło 181 i zostało rannych 293 osób. Wśród nich śmierć poniosło 59 wojskowych - oświadczył na konferencji prasowej pełniący obowiązki prokuratora generalnego Ukrainy Ołeh Machnicki.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA