fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Mleko z Piątnicy bardziej wygodne i ekologiczne

Polacy przyzwyczaili się, że mleko kupuje się głównie w kartonach. OSM Piątnica, wzorem m.in. Brytyjczyków, jako pierwsza firma mleczarska w Polsce wprowadziła na rynek butelkę z uchwytem.
Nowa butelka Mleka Wiejskiego to efekt wielomiesięcznych prac związanych z projektowaniem kształtu, wyborem materiału HDPE oraz optymalizacją jego parametrów technicznych z punktu widzenia wygody użytkowania, w tym zmianą sposobu otwierania na bardziej przyjazny niż dotychczas – informuje OSM Piątnica, czołowa firma mleczarska, m.in. lider krajowego rynku serka wiejskiego.
Ma być nie tylko wygodniej, ale także bardzie ekologicznie. Butelka wykonana z materiału HDPE nadaje się w 100 proc. do recyklingu ? przetworzenia i ponownego wykorzystania. Dzięki białej, nieprzezroczystej barwie tworzywa stanowi skuteczną barierę dla światła. A jak tłumaczy producent jest to ważne, ponieważ pod jego wpływem tłuszcz zawarty w mleku ulega utlenieniu.
Świeże Mleko Wiejskie w nowej  butelce z uchwytem produkowane jest przez Zakład Produkcyjny w Ostrołęce, który należy do struktur Piątnicy od 2011 r. Mleko Wiejskie powstaje w oparciu o technologię mikrofiltracji, a następnie niskiej pasteryzacji w temp. 74°C.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA