fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

Płatne parkowanie w Warszawie droższe i dłużej - projekt uchwały

Podwyżki opłat za parkowanie w płatnej strefie w Warszawie
Warszawska strefa płatnego parkowania jest największą w Polsce.
Fotorzepa, Jakub Ostałowski
Radni Warszawy podejmą w czwartek decyzję o podwyżce opłat za parkowanie w płatnej strefie. Pierwsza godzina ma być o prawie złotówkę droższa, wydłużone mają być także godziny płatnego postoju.

Przypomnijmy, że od 7 września o tzw. bliską Wolę oraz część Pragi Północ poszerzona została w stolicy strefa płatnego parkowania. Pięciokrotnie wzrosła też opłata za brak biletu parkingowego - z 50 do 250 zł.

Czytaj też: Warszawa: Większa strefa płatnego parkowania, wyższy mandat

Jak informuje "Polska Times",  15 października Rada Warszawy ma głosować nad projektem  podwyżki za parkowanie w Warszawie z 3 zł do 3,9 zł za pierwszą godzinę postoju. Druga godzina ma kosztować 4,60 zł (obecnie 3,60 zł), trzecia  - 5,50 zł (obecnie 4,20 zł), a  czwarta i kolejna godzina - po 3,90 zł (obecnie 3 zł).

Władze stolicy chcą też wydłużyć czas, za który pobierane są opłaty postojowe. Obecnie kierowcy wnoszą je za parkowanie w płatnej strefie w godzinach 8.00–18.00, w dni robocze od poniedziałku do piątku.. Po zmianach płacić trzeba będzie aż do godz. 20:00. Bezpłatne pozostaną trzy dni w ciągu roku - 2 maja, 24 i 31 grudnia.

Planowana jest także zmiana w stawkach za abonament na drugi i każdy naste?pny samochód dla oso?b zameldowanych pod tym samym adresem. Nowa roczna opłata ma wynieść 1200 zł rocznie. Będzie można ją wnieść w dwóch ratach po 600 zł. Bez zmian pozostanie stawka za pierwszy samochód pod jednym adresem - 30 zł rocznie.

Zmiany mają wejść w życie od 4 stycznia 2021 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA