fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Synagoga zamieniona w dom mieszkalny. Możesz ją wynająć

google
Nowojorska synagoga, znana niegdyś jako Eighth Street Shul, została przerobiona na elegancki dom miejski. Teraz można go wynająć i zamieszkać w samym sercu Manhattanu w East Village.

Dom można wynająć za 30 tys. dolarów miesięcznie czyli około 120 tys. złotych.

Niewielka synagoga została zbudowana w 1847 roku dla wpływowej nowojorskiej rodziny żydowskiej jako rezydencja mieszkalna. Następnie została przerobiona na shul czyli synagogę, której do lat 60. zeszłego wieku używała ortodoksyjna kongregacja. Jednak w związku ze zmniejszającą się ilością wiernych synagoga stopniowo opustoszała. w 1982 roku częściowo strawił ja pożar, wierni nie powrócili a w zniszczonym budynku zamieszkali squattersi. W 2000 roku zdecydowano, że budynek zostanie sprzedany. Jednak nabywca znalazł się dopiero w 2004 roku. Zapłacił za niego 1,3 mln dolarów i wyremontował, przywracając pierwotną formę domu mieszkalnego.

Zachowano jednak wiele elementów synagogi, między innymi wysokie, witrażowe okna od frontu. Remont trwał cztery lata. Teraz w trzypiętrowym budynku są trzy sypialnie, trzy łazienki, duży salon na parterze z jadalnią i nowoczesną kuchnią oraz ogromną lodówka na wino, biblioteka i pokój telewizyjny a także cztery tarasy w tym jeden z jacuzzi.

Cały dom ma powierzchnię niemal 400 metrów kwadratowych i znajduje się przy 317 East 8th Street w East Village.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA