fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom w centrum Londynu, gdzie mieszkały gwiazdy rocka na sprzedaż

materiały prasowe
W latach 60. i 70. zeszłego wieku mieszkali tu młodzi muzycy rockowi, w tym David Bowie i członkowie zespołu Manfred Mann. Teraz wspaniały, zabytkowy XVIII-wieczny dom przy Manchester Street został wystawiony na sprzedaż, po okazyjnej - jak na tą okolicę, cenie.

Dom został wystawiony na sprzedaż za 9,75 mln funtów, czyli ponad 48 mln złotych. Pięciokondygnacyjny budynek jest do całkowitego remontu, ponieważ obecnie jest podzielony na mniejsze apartamenty, które tworzą labirynt pokoi i korytarzy. Obecnym właścicielom udało się częściowo przywrócić pierwotny charakter i układ domu.

Rezydencja znajduje się w eleganckiej dzielnicy Marylebone, która ma charter i atmosferę małego miasteczka, a nie dzielnicy stolicy Wielkiej Brytanii.

W latach 60. i 70. zeszłego wieku dom wynajmował Kenneth Pitt, znany brytyjski manager rockowy i łowca talentów. Wśród jego klientów byli m.in. zespół Manfred Mann oraz David Bowie, którego managerem był w latach 1965-1970. Niemal wszyscy klienci i podopieczni Pitta mieszkali w domu na Manchester Street 48. Pitt, który zmarł w zeszłym roku w wieku 97 lat, miał mieszkanie na ostatnim piętrze domu.

Budynek z zewnątrz ma dobrze utrzymaną, elegancką fasadę, ale wnętrza wymagają remontu. Nowy właściciel wraz z nieruchomością nabywa też komplet dokumentów i pozwoleń na dokonanie niezbędnych prac modernizacyjnych. Według projektu w piwnicy może powstać basen, siłownia oraz część rekreacyjna z wyjcie m na niewielkie patio na tyłach domu. Projekt zakłada także powstanie przeszklonej oranżerii oraz winy kursującej między wszystkimi kondygnacjami.

Dom, który ma łączną powierzchnie niespełna 470 metrów kwadratowych, został wybudowany w latach 90. XVIII wieku i był prywatnym domem mieszkalnym, wynika z danych towarzystwa historycznego Historic England. W drugiej połowie XIX wieku dom należał do znanego adwokata Christophera Bicknella a następnie jego spadkobierców. Obecnie znów jest prywatnym domem mieszkalnym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA