fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Donald Tusk zamówił sondaż prezydencki? Poseł PO: Nieprawda

mat. prasowe UE / Dario Pignatelli
Nieprawdziwa jest informacja, że Donald Tusk zamówił sondaż prezydencki i za niego zapłacił - powiedział w Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.

Badanie miało zostać przeprowadzone po wyborach parlamentarnych i pokazać, że Tusk ma zbyt duży elektorat negatywny, by w ewentualnym pojedynku pokonać urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę.

- Pojawił się fake (nieprawdziwa informacja - red.), jakoby Donald Tusk miał zamówić jakiś sondaż i jeszcze za niego zapłacić - powiedział w Polsat News poseł Platformy Michał Szczerba. - To jest fake. Wszystkim chciałbym powiedzieć, że to jest fake. Wiem o tym z otoczenia Donalda Tuska - oświadczył.

Dopytywany stwierdził, że przekazywana przez niego informacja jest "bardzo pewna, stuprocentowa". Polityk ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość "panicznie" boi się startu Tuska w wyborach prezydenckich.

Po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych Donald Tusk w rozmowie z brukselskimi korespondentami ocenił, iż "żeby powstrzymać rząd PiS-u w robieniu szkód, trzeba mieć siłę prezydenckiego weta". - I dlatego rzeczą najważniejszą jest wybranie takiego kandydata, który będzie miał największe szanse wygrać wybory prezydenckie - mówił. Nie zadeklarował, czy zdecyduje się na start w wyborach. Przyznał, że otrzymał propozycję ubiegania się o stanowisko szefa Europejskiej Partii Ludowej.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA