fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Panie proszą panie

Tokaj Nobilis Sargomuskotaly 2017 - 49 zł, Tokaj Nobilis A Harom Gracia 2016 - 63 zł
materiały prasowe
"Pachniałaś perfumami marki Bałtyk" – śpiewały Wały Jagiellońskie, zanim jeszcze były znane i zanim na powrót stały się nieznane. Owe perfumy to najpodlejsza wódka w historii ziem polskich, która działa jak widok dworca w Kutnie nocą. Też pękają oczy.

To teraz wyobraźcie sobie państwo, że na pół wieku rzeczony Bałtyk stałby się symbolem polskiej wódki. Coś podobnego spotkało Węgrów z tokajem. Za komuny robiono tam wina z byle czego, dosładzając cukrem. Masakra. O tokajskim renesansie napiszę, gdy będzie o winach słodszych, ale teraz będzie o trendzie najnowszym. Otóż światowa stolica wina, Londyn, odkrywa właśnie furmint – wspaniały tokajski szczep, arcybogaty w smaki i dający wiele możliwości. Jeszcze chwila i na poważnie odkryją, że Tokaj to nie tylko wina słodkie.

W Sarolcie Bardos kocham się od dawna. Jej mąż, znakomity winiarz Peter, o tym wie, z kolei żona mojej osoby to uczucie podziela, więc afery nie ma. Ta ujmująca, skromna, ale niezwykle uparta i osiągająca to, co sobie zaplanuje, dama dobrych kilka lat temu została wybrana na Tokajskiego Winiarza Roku, a genialny furmint Susogo był wychwalany przez wszystkich. Dziś jednak proponuję wina robione przez kobiety z myślą o kobietach. Na poc...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA