fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

WOŚP

28. finał WOŚP: Orkiestra znów idzie na rekord

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Podsumowując 28. finał WOŚP, Jurek Owsiak poinformował, że złożył pozew przeciwko TVP.

115 362 894 – tyle, według deklaracji, zebrano podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostateczną kwotę fundacja poda po zakończeniu liczenia, 8 marca.

– Wybraliśmy Polskę radosną. Polskę, która uśmiecha się do siebie – mówił podczas konferencji podsumowującej finał Jurek Owsiak, szef Fundacji WOŚP.

Przed rokiem kwota zadeklarowana przekroczyła 92 mln zł. Zebrano niemal 176 mln zł. – Wydrukowaliśmy w tym roku 35 mln serduszek. W niektórych miejscach ich zabrakło – mówił Owsiak. Pieniądze do puszek zbierało 120 tys. wolontariuszy.

Szef WOŚP podał także najwyższe kwoty z licytacji. W tym roku ponad 100 tys. zł zapłacono za samochód z serialu „Knight Rider", ponad 83 tys. zł za replikę noblowskiego medalu Olgi Tokarczuk. A kurtka Bogusława Lindy z filmu „Psy" okazała się warta przeszło 40 tys. Złote serduszko wylicytowano za 250 tys. zł, a Złotą Kartę nr 1 za 44,4 tys. zł.

Policja podała, że to był jeden z najbezpieczniejszych finałów WOŚP. Na terenie kraju w związku z wydarzeniem oraz towarzyszącym mu imprezom odnotowano tylko 21 zdarzeń.

W tym roku orkiestra grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

– W służbie zdrowia jest zapaść. Wzywamy do narodowej debaty nad sytuacją w służbie zdrowia – mówił Owsiak. Zwrócił też uwagę na to, że choć jego fundacja kupuje do szpitali nowoczesny sprzęt, niedługo może nie być komu go obsługiwać. – W Polsce brakuje około 60 tys. lekarzy i 100 tys. personelu medycznego niższego szczebla – mówił.

Podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak poinformował, że złożył pozew przeciwko TVP. Chodzi o satyryczny materiał Barbary Pieli w ramach serii „Plastusie", który został wyemitowany przed ubiegłorocznym finałem. Pokazano w nim szefa WOŚP jako kukiełkę nakręcaną przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, byłą prezydent Warszawy.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA