fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Chajec, Don-Siemion & Żyto doradcą Lords LB Asset Management przy nabyciu 100% akcji w City Parking Group

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto doradzała Parkdema UAB, spółce celowej litewskiego funduszu inwestycyjnego Energy and Infrastructure SME Fund, zarządzanego przez Lords LB Asset Management (Lords LB), przy nabyciu 100% akcji w City Parking Group (CPG) m.in. od funduszu Royalton Partners.

Celem transakcji jest zwiększenie wzrostu CPG poprzez ekspansję działalności i dalszą konsolidację rynku. City Parking Group jest wiodącą europejską grupą oferującą rozwiązania parkingowe dla klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Jest to pierwsza inwestycja funduszu zarządzanego przez Lords LB w Polsce, który planuje dalsze akwizycje w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym.

Doradztwo CDZ objęło przeprowadzenie analizy prawnej due diligence, przygotowanie oraz negocjacje dokumentacji transakcyjnej. Zespołem prawników Kancelarii CDZ kierował Partner Maciej Kotlicki wspólnie z radcą prawnym Piotrem Rychtą, specjalizujący się w inwestycjach private equity i venture capital. W skład zespołu transakcyjnego wchodziła m.in. także Weronika Balenkowska, aplikant radcowski.

Lords LB Asset Management zarządza 14 funduszami, których aktywa osiągnęły 324 mln EUR wartości na koniec czerwca 2017 r. Skupia się głównie na nieruchomościach, ale ma też w portfelu inwestycje private equity oraz w energetykę i infrastrukturę.(Puls Biznesu)

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA