fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koniec epoki tanich ubezpieczeń aut

Fotorzepa, Robert Gardziński
Kierowcy, ubezpieczając samochód, będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. Tanie polisy OC należą już do przeszłości. Ceny już wzrosły o 20 proc., a będzie jeszcze drożej – nawet o jedną trzecią.

Zmiany legislacyjne, samoregulacja rynku, interwencje Komisji Nadzoru Finansowego i w końcu deklaracje największych graczy w branży powoli odnoszą skutek. Wyraźnie rosną ceny polis komunikacyjnych. Jak wynika z danych multiagencji CUK Ubezpieczenia, od stycznia do lipca ubiegłego roku ceny OC zdrożały średnio 15 proc. i utrzymywały się na tym poziomie do września. Jak się jednak okazuje, ta wiosenna zwyżka to nie był koniec.

– W ostatnim kwartale 2015 roku odnotowano wzrost o kolejne 6 punktów procentowych – mówi Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia. Oznacza to, że w ciągu roku ceny podniosły się aż o jedną piątą. Czy to wystarczy, żeby rynek, który od lat jest pod kreską zaczął zarabiać?

Ceny nieadekwatne

Od kilku lat komunikacyjny segment ubezpieczeń traci i to sporo. Na przestrzeni ostatnich ośmiu lat skumulowana strata techniczna z OC wyniosła grubo ponad 5 mld zł na minusie. I chociaż co rok wszystkie zakłady chórem mówiły, że...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA