Reklama
Rozwiń
Reklama

Adam Kamiński: Potrzeba informatyków zaangażowanych w edukację

- Musimy mieć świadomość, że programiści i informatycy będą potrzebni wszędzie. Już są potrzebni. Chcielibyśmy, by wszyscy programiści szukali swoich pomysłów - mówi Adam Kamiński, Dyrektor INFO-TECH, Klaster Technologiczny Białystok

Aktualizacja: 04.09.2019 11:16 Publikacja: 04.09.2019 09:48

Adam Kamiński, Dyrektor INFO-TECH, Klaster Technologiczny Białystok

Adam Kamiński, Dyrektor INFO-TECH, Klaster Technologiczny Białystok

Foto: rp.pl

- Jest renesans szkolnictwa zawodowego. Dostrzegam, że młodzież zaczyna się przekonywać, może nie do szkół zawodowych pierwszego stopnia, ale do techników szczególnie - uważa Adam Kamiński, Dyrektor INFO-TECH, Klaster Technologiczny Białystok.

- Rok różnicy względem liceum daje to, że masz maturę, ale jednocześnie konkretny zawód, który pozwala zarabiać pieniądze. Pozwala się rozwijać, ale nie zamyka drogi w kierunku studiów wyższych - dodaje.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Biznes potrzebuje imigrantów, Shein pod ostrzałem Francji, Trump pomnaża majątek
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Biznes
Zachodnie koncerny znów rejestrują swoje marki w Rosji. Dlaczego to robią?
Biznes
Miało być bezpiecznie, będzie oszczędnie. Rząd majstruje przy cyberbezpieczeństwie
Biznes
Google inwestuje w Niemczech. Dobra wiadomość dla niemieckiego rządu
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Biznes
Nowy cel klimatyczny UE, obniżka stóp i kłopoty handlu
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama