fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Michał Szułdrzyński: Sztuczna inteligencja do urn!

AdobeStock
Sztuczna inteligencja ma to do siebie, że realizuje zadania, a nawet cele, jakie jej się postawi. Może więc maksymalizować poszczególne czynniki, ale nie potrafi powiedzieć, co jest dobre, a co złe.

Statystyki są nieubłagane: podróż samochodem autonomicznym jest znacznie bezpieczniejsza niż prowadzonym przez człowieka. Homo sapiens ma wiele zalet, ale sztuczna inteligencja lepiej od niego podejmuje decyzje dotyczące ruchu drogowego. Dziś samochody prowadzone przez komputer wydają się jeszcze jakąś nowinką, ale być może za kilka lat ludziom nie będzie w ogóle wolno prowadzić aut – by wyeliminować zagrożenie dla nich samych i dla innych. Sztuczna inteligencja, wielkie zasoby danych, a także informacje o innych pojazdach – to już wkrótce będzie codziennością, między innymi dzięki sieci 5G, w której miliony terabajtów informacji będą mknęły między urządzeniami z niewyobrażalną dotąd prędkością.

Czyż nie byłoby lepiej, gdyby to sztuczna inteligencja decydowała również o wyborze trasy? Gdyby to ona kierowała ruchem, mogłaby prowadzić kierowców dążących w podobnych kierunkach, co pozwoliłoby wyeliminować korki. Po cóż więc się męczyć i zast...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA