fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Elba: Nie zapłacisz za nocleg, jeśli będzie padać

Porto Azzurro
Stock Adobe
Właściciele biur turystycznych na włoskiej wyspie Elba, nazywanej najpiękniejszą wyspą Toskanii, wprowadzili nietypową zachętę dla turystów: jeśli przez dwie godziny dziennie będzie padać deszcz - zwracają koszty noclegów.

Włosi muszą ufać prognozom pogody - badania wskazują, że aż 72 procent mieszkańców Półwyspu Apenińskiego takim prognozom ufa. Ufają im też najwyraźniej touroperatorzy na Elbie, bo zdecydowali się na pilotażową zachętę dla turystów, która obowiązuje do 31 maja

Jeśli między 10 rano a 20 wieczorem przez dwie godziny będzie padać - turyści dostaną zwrot pieniędzy za noclegi w dni z deszczem.

Claudio Della Lucia, koordynator stowarzyszenia zarządzającego turystyką na Elbie, tłumaczy, że przeanalizowano zgodność prognoz z rzeczywistą aurą w latach 2016-2018. I choć prognozy pogody zawsze zawierają margines błędu, w ostatnich latach, wraz z rozwojem meteorologii, marginesy te zostały radykalnie zmniejszone. Zapewne nigdy nie znikną zupełnie, zwłaszcza w wypadku  miejsc o mikroklimacie, takich jak wyspy.

Jak jednak mówił Della Lucia, prognoza deszczowego weekendu może doprowadzić nawet do 20-procentowego spadku rezerwacji.

Dlatego powstała inicjatywa #ElbaNoRain. Bierze w niej udział część touroperatorów z Elby, a ich listę można znaleźć tutaj.

Źródło: quinewselba.it, visitelba.it
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA