fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Ciech sprzeda biznes produkcji żywic

Fotorzepa/Robert Gardziński
Ciech podpisał z firmą Lerg wstępną umowę sprzedaży udziałów w spółce Ciech Żywice. Wartość transakcji sięgnie około 160 mln zł.

Ciech Żywice to jedyny w Polsce wytwórca żywic epoksydowych i dostawca żywic poliestrowych stosowanych m.in. w przemyśle farbiarskim. Spółka ma swoją siedzibę w Nowej Sarzynie i zatrudnia ok. 240 osób. W 2019 r. przychody spółki od klientów zewnętrznych wyniosły ok. 298 mln zł, natomiast w okresie od lipca 2019 r. do końca czerwca 2020 r. sięgnęły ok. 266 mln zł. Nabywcą jest polska firma Lerg z Podkarpacia, specjalizująca się w produkcji żywic poliestrowych. Sprzedaż zostanie sfinalizowana po uzyskaniu niezbędnych zgód regulacyjnych.

Jak tłumaczy zarząd Ciechu, transakcja jest efektem realizacji strategii grupy na lata 2019 - 2021, której celem jest maksymalizacja wartości grupy dla akcjonariuszy poprzez koncentrację na rozwoju głównych linii biznesowych o największej skali działania i wiodącej pozycji na rynkach globalnych.

- Zgodnie z naszą strategią chcemy się rozwijać w biznesach, w których mamy mocną pozycję konkurencyjną na międzynarodowym rynku i możliwość skutecznego rozwoju. Zmiany na globalnym rynku żywic w ostatnich latach potwierdzają, że aby skutecznie konkurować ze światowymi i regionalnymi konkurentami wymagana jest odpowiednia skala działania. Dlatego w ramach przeglądu opcji strategicznych dla Ciech Żywice szukaliśmy partnera, który oprócz korzystnych warunków transakcji, zapewni także możliwość dalszego rozwoju tego biznesu – komentuje Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA