fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przy szybkości i zasięgu mediów o zatrzymaniu w ciągu kilku minut wie cały kraj

AdobeStock
Przy szybkości i zasięgu mediów o zatrzymaniu w ciągu kilku minut wie cały kraj. Po informacjach popartych autorytetem państwa opinia wydaje wyrok.

W radio usłyszałem informację, że pewien burmistrz został zatrzymany przez służby pod zarzutem przyjęcia korzyści majątkowej. Kolejny komunikat tę wiadomość prostował – okazało się, że burmistrz tylko miał być zatrzymany. Zatrzymanie zostało zaplanowane na godzinę dwunastą, jednak funkcjonariusze pomylili drogę i na miejsce przybyli znacznie spóźnieni. O spóźnieniu nie poinformowali przełożonych, a ci pochwalili się sukcesem mediom. Burmistrz o swoim zatrzymaniu dowiedział się, konsumując posiłek w stołówce, po czym spokojnie oczekiwał na przybycie zaginionych agentów w swoim gabinecie.

Większość ludzi ma głęboko zakorzenione poczucie sprawiedliwości, potępia działania przestępcze i chce, by winnych spotkała zasłużona kara. Ufając organom państwa, zakłada, że zatrzymują rzeczywistych sprawców i cieszą się z tego. Rząd zwalczający przestępczość zyskuje poparcie, dlatego rządzący uczynili ze ścigania przestępstw skuteczny oręż w walce o popularno...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA