fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Buda: Kaczyński potrafi pragmatycznie podchodzić do współpracy

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Jarosław Kaczyński wielokrotnie pokazał, że potrafi pragmatycznie podchodzić do współpracy - powiedział w rozmowie z Onetem Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej z Prawa i Sprawiedliwości, komentując kryzys w koalicji rządowej.

Narada ścisłego kierownictwa PiS rozpoczęła się o godz. 13 w poniedziałek i trwała ponad cztery godziny. Po jej zakończeniu pojawił się tylko lakoniczny komunikat. „Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie" – napisała rzecznik PiS Anita Czerwińska.

Dowiedz się więcej: Dymisja Ziobry? PiS stopniuje napięcie

Spekulacje ruszyły tuż po ogłoszeniu komunikatu, sugerują niektórzy nasi rozmówcy z PiS, najpewniej do tego czasu dojdzie jeszcze do próby rozmowy „ostatniej szansy" na linii PiS-Solidarna Polska. Najpewniej Solidarna Polska otrzyma propozycję „nie do odrzucenia" związaną z zakresem odpowiedzialności w rządzie - pisze we wtorkowej „Rzeczpospolitej” Michał Kolanko.

Michał Woś, minister środowiska z Solidarnej Polski, powiedział w programie „Tłit” Wirtualnej Polski, że „według jego wiedzy” pierwsze spotkanie Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą już się odbyło. Portal pisze, że trwało cztery godziny. W planach są kolejne rozmowy.

Przeczytaj: Kaczyński rozmawiał z Ziobrą. PiS przejmie prokuraturę?

- Myślę, że Jarosław Kaczyński jest w stanie porozumieć się ze Zbigniewem Ziobrą, oczywiście na warunkach przedstawionych przez prezesa. Kaczyński wielokrotnie pokazał, że potrafi pragmatycznie podchodzić do współpracy - komentował we wtorek Waldemar Buda w programie „Onet Rano”.

- Celem jest prowadzenie polskich spraw wedle idei, która została gremialnie przez sześć kolejnych wyborów uznawana za najlepszą propozycję dla Polski - dodał wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA