fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

McDonald's otwiera nowe restauracje w Rosji. Czas na rosyjski Daleki Wschód

Bloomberg
Amerykańska sieć McDonald's otwiera nowe restauracje w Rosji. Nowe placówki planowane są m.in. w Chabarowsku i Władywostoku na rosyjskim Dalekim Wschodzie.

McDonald's nie poinformował ile konkretnie restauracji zamierza uruchomić w tym regionie, ale poinformował, że powstanie w nich 300 nowych miejsc pracy - informuje agencja Reutera.

„Rozwój sieci oddziałów w Rosji jest jednym z głównych priorytetów firmy. W 2020 roku McDonald's nadal aktywnie inwestuje w rosyjską gospodarkę i poszerza swoją obecność na rynku "- napis amerykański koncern w oświadczeniu.

Do końca tego roku amerykańska sieć fast-food zamierza otworzyć w Rosji swój 800 lokal.

McDonald's ma ponad 750 restauracji w Rosji, które znajdują się w 60 regionach. Wartość inwestycji koncernu w tym kraju wynosi 2,5 mld dolarów, podczas gdy średni roczny wzrost inwestycji wynosi około 14 procent.

Pierwszą restaurację McDonald's otworzył w Moskwie 31 stycznia 1990 roku w ostatnich miesiącach istnienia Związku Radzieckiego. Pierwszego dnia kolejka do restauracji liczyła ponad 30000 osób chcących posmakować jak smakuje "zachodnie jedzenie" - pisze Reuters.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA