fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Hakerzy zaatakowali sieć Sfinks Polska. Wykradzione dane

Sphinx
Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Sfinks Polska, właściciel takich znanych sieci jak Sphinx, Chłopskie Jadło i Piwiarnia, został zaatakowany przez cyberprzestępców.

Jak poinformował Sfinks Polska, hakerzy włamali się do jego systemów informatycznych i zaszyfrowali dane firmy. Atak przeprowadzono w dniach 17-18 kwietnia.

Spółka ogłosiła, że z powodu ataku cyberprzestępców może opóźnić publikację swojego rocznego raportu na giełdzie, ponieważ „nie wyklucza ryzyka braku zakończenia procesu badania skonsolidowanego i jednostkowego raportu rocznego za 2020 r. w pierwotnie przyjętym terminie”.

Sfinks Polska zapewnił jednocześnie, że podjął już niezbędne działania mające na celu odtworzenie i odzyskanie zaszyfrowanych danych, a atak nie wpłynął na bieżącą działalność operacyjną i procesy biznesowe firmy.

Sfinks Polska to jedna z największych firm restauracyjnych w Polsce, zarządzająca m.in. sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki i Chłopskie Jadło. Lokale sieci są prowadzone w modelu franczyzowym i operatorskim. Spółka posiada też wirtualne marki bez stacjonarnych lokali, takie jak The Burgers, YOLO Chicken, Z Byka i Levant.

Więcej na: Business Insider Polska

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA