Przemysł Obronny

Nowe warunki dostaw A400M

Bloomberg
Europejskie kraje NATO są bliskie porozumienia o nowych warunkach umów i dostaw wojskowych samolotów transportowych A400M - podały w Singapurze osoby znające sprawę. Ludzie z Airbusa odmówili komentarzy

Przedstawiciele Belgii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Luksemburga, Turcji i W.Brytanii uzgodnili 5 lutego na spotkaniu w Londynie zasadę zmiany harmonogramu dostaw i wymogów tych samolotów - podano teraz na marginesie salonu lotniczego w Azji. Ich producent, Airbus musi w dalszym ciągu uzgodnić z każdym klientem oddzielnie dokładne warunki. Brytyjski resort obrony miał lada chwila poinformować o takim porozumieniu.

Na londyńskim spotkaniu przyznano, że w programie doszło do problemów także na skutek nowych wymogów stawianych przez kraje kupujące. Przedstawiciel sektora stwierdził, że taka umowa 7 krajów z producentem zapewni pewną ulgę jemu i jego dostawcom po latach rosnącego napięcia między Airbusem i jego klientami.

Airbus zwracał się wcześniej do tych krajów o zmniejszenie kar za zwłokę w dostawach spowodowaną problemami technicznymi. Firmie zależy na dojściu do porozumienia przed 15 lutego, kiedy ogłosi wyniki finansowe.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL