fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński zawiesił piętnastu posłów PiS

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jest pierwsza decyzja kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości po wczorajszym głosowaniu w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. W prawach członka partii zawieszono 15 posłów.

Zawieszenie posłów, którzy nie poparli nowelizacji ustawy, zapowiedział w piątek rano szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Poinformował, że zagłosowanie sprzecznie z zaleceniami kierownictwa partii będzie wiązało się z utratą stanowisk w Sejmie i okręgach.

Po godzinie 13. przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski przekazał, że decyzją Jarosława Kaczyńskiego, zawieszono czternastu posłów partii. Są to: Krzysztof Ardanowski, Czochara Katarzyna, Dolata Zbigniew, Glenc Teresa, Górska Agnieszka, Hałas Teresa, Kołakowski Lech, Kowalczyk Henryk, Małecki Jerzy, Szulowski Krzysztof, Uściński Piotr, Wesoły Marek, Wróblewski Bartłomiej Zawiślak Sławomir oraz Moskwa Kazimierz.

Czytaj także: 

Bielan: Przyspieszone wybory dałyby władze lewicy

Rzecznik rządu: Bierzemy pod uwagę rząd mniejszościowy

Suski: Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka

Terlecki: Nie ma koalicji. Dwa zarzuty pod adresem Ziobry

W nocnym głosowaniu przeciw tzw. Piątce dla zwierząt, nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt wprowadzającej m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz zakaz eksportu mięsa pochodzącego z uboju rytualnego, zagłosowali wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Przeciw było też dwóch posłów Porozumienia, a 15 wstrzymało się od głosu. Z polityków Porozumienia za nowelizacją zagłosowała tylko Jadwiga Emilewicz.

Ustawa została przyjęta 356 głosami "za" przy 75 głosach "przeciw".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA