fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Firma chroniąca Kaczyńskiego kupiła poligon

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Firma Grom Group, która ochrania m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, nabyła ośrodek szkoleniowy, w którego skład wchodzi 5-hektarowy poligon.

Kupiony przez Grom Group teren znajduje się na terenie Nadleśnictwa Łomża w woj. podlaskim.

Na jego terenie odbywały się szkolenia integracyjne i specjalistyczne, obozy, bankiety i imprezy taneczne.

Grom Group dzierżawiła teren od niemal 10 lat. W tym czasie, jak opisuje portal mylomza.pl, pojawiły się tam ogrodzenia z bali i ostrzeżenia, że wejście na teren grozi śmiercią.

Ostatnio właściciel dzierżawionego terenu - Nadleśnictwo Łomża - wystawił go na sprzedaż, cenę wywoławcza ustalając na 2,275 mln złotych. Nabyła go Grom Group za 2,3 mln zł. 

Grom Group od kilku lat chroni prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W 2018 roku koszt tej ochrony wynosił 1,6 mln zł rocznie.

Usługi opłacane są przez PiS, który korzysta także z innych ofert. Ochroniarze z Grom Group towarzyszyli Jarosławowi Kaczyńskiemu podczas każdego spotkania wyborczego podczas kampanii przed ostatnimi wyborami samorządowymi.

Grom Group powstała w 2010 roku, założyli ją dwa byli funkcjonariusze służb specjalnych Tomasz Grabowski i Wojciech Kowalczyk, którzy zasłynęli zakupem najdroższego sprzętu - broni snajperskiej i sprzętu do nurkowania.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA