fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przed wysłaniem CV Polacy prześwietlają pracodawcę

123RF
Prawie 86 proc. Polaków przed wysłaniem CV sprawdza opinie o pracodawcy. Cenią dobre wynagrodzenie i jasne zasady współpracy.

Prześwietlenie kandydata do pracy, określane z angielska jako background screening, stało się w ostatnich latach normą w wielu firmach. Sprawdzają one informacje w CV potencjalnych pracowników, przepytując byłych pracodawców i współpracowników, a nierzadko analizując też aktywność kandydata na portalach społecznościowych.

Najnowsze badanie serwisu pracy GoWork.pl pokazuje, że podobne prześwietlenie – tyle że potencjalnych pracodawców – to dzisiaj także standard wśród kandydatów do pracy. Aż 85,5 proc. z ponad 14,4 tys. internautów przepytanych na przełomie grudnia 2017 i stycznia 2018 r. twierdzi, że przed wysłaniem CV sprawdza opinie o pracodawcy. Wśród mężczyzn ten odsetek sięga niemal 88 proc.

Trudne pytania

Michał Szymański, dyrektor operacyjny serwisu GoWork.pl, który od początku działalności (czyli od 2005 r.) daje użytkownikom możliwość dzielenia się opiniami o pracodawcach, mówi o rosnącym zainteresowaniu kandydatów i pracodawców zagad...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA