fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Po godzinach

Adwokaci i radcowie grają w jednej drużynie

Na lubelskiej Spartakiadzie oprócz tradycyjnych dyscyplin były też nietypowe, np. rzut beczką piwną.
Rzeczpospolita, Paweł Rochowicz
Ponad 560 zawodników rywalizowało w zakończonej w sobotę Spartakiadzie Prawników w Lublinie.

Prawnicy z całej Polski spotkali się na dorocznych zawodach już 28. raz. Rywalizowali w 69 konkurencjach indywidualnych i 10 zespołowych. Oprócz tradycyjnych, jak piłka nożna czy lekkoatletyka, zmagali się m.in. w rzucie kegiem (beczką piwną) i w siłowaniu na rękę.

Wielu zawodników wystąpiło w kilku konkurencjach. Jak podają organizatorzy zawodów, najbardziej wszechstronnymi zawodnikami okazali się Anna Petri i Wiesław Chabraszewski.

– Sport ma wyjątkową cechę. To, co dzieli w czasie rywalizacji sportowej, łączy później w czasie wspólnego analizowania wyników – mówi Arkadiusz Bereza, dziekan lubelskiej Izby Radców Prawnych, jeden z organizatorów imprezy.

Jednak nawet na boisku zacierały się podziały między zawodami prawniczymi. W niektórych konkurencjach zespołowych zdarzało się, że w jednej drużynie grali adwokaci wespół z radcami. Przykładem jest żeńska adwokacko-radcowska drużyna z Warszawy, która wygrała turniej siatkówki. W siatkówce mężczyzn tryumfowała drużyna Temidy Olsztyn przed drużynami prawników z Radomia i Katowic. Choć pogoda była jesienna, rozegrano też turniej siatkówki plażowej. Wśród kobiet zwyciężył duet Anna Szymańska i Marzena Mirosz, a wśród mężczyzn Grzegorz Pokorski i Michał Piłat. Wiele emocji wzbudziły rozgrywki piłki nożnej, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. W turnieju męskim wzięło w nich udział 12 drużyn. Wygrała drużyna Okręgowej Izby Radców Prawnych z Wrocławia, a królem strzelców został Przemysław Pluta z izby adwokackiej w Katowicach (jego drużyna zajęła trzecie miejsce). Do rywalizacji stanęły też dwie drużyny żeńskie. Palestra Poznań pokonała Dolny Śląsk 2:0.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody w rzutkach. Wzięło w nich udział ponad stu uczestników. Siedem osób uzyskało wynik stupunktowy lub wyższy. Najlepsi to Rafał Biel (161 pkt), Patryk Łysakowski (145 pkt) i Miłosz Borowiecki (139 pkt).

Spartakiada, podobnie jak i poprzednie, służyła nie tylko rywalizacji sportowej, ale też środowiskowej integracji w luźnej atmosferze. O tym, że prawnicy traktują zawody z przymrużeniem oka, świadczą choćby nazwy męskich drużyn zmagających się w przeciąganiu liny. Zwyciężył zespół Blood, Sweat & Beer (ang. krew, pot i piwo), drugie miejsce zajął Drink Team, a trzecie Jajcarze z Krakowa.

Impreza odbyła się pod medialnym patronatem „Rzeczpospolitej". Rezultaty poszczególnych konkurencji można odnaleźć na stronie internetowej www.spartakiada.2017.lublin.pl.

masz pytanie, wyślij e-mail do autora: p.rochowicz@rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA