fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Po godzinach

Do końca maja można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. Edwarda J.Wende

Edward Wende (1936 - 2002)
Fotorzepa, Jakub Ostałowski
31 maja upływa termin zgłaszania osób działających na rzecz dobra publicznego bezinteresownie, etycznie i profesjonalnie, wyróżniających się odwagą cywilną i niezłomnością. Można także zgłaszać do wyróżnienia inicjatywy i instytucje.

Spośród nadesłanych kandydatur zwycięzcę wybierze kapituła nagrody. W jej skład wchodzą m.in. Czesław Bielecki, sędzia Teresa Romer, prof. Jerzy Buzek, rodzina mec. Wendego i laureaci poprzednich edycji. W poprzedniej edycji zwyciężył sędzia Igor Tuleya, a wyróżnienie otrzymały osoby z inicjatywy Wolne Sądy. W 2017 roku laureatem został prof. Jerzy Zajadło, filozof prawa z Uniwersytetu Gdańskiego.

To XIV edycja tej nagrody, ustanowionej na cześć wybitnego adwokata i parlamentarzysty. Od 2003 r. trafia do prawników i osób zaangażowanych w działalność publiczną za szczególne dokonania w krzewieniu i podnoszeniu kultury prawnej, promocji idei państwa prawa oraz polskiego i europejskiego dorobku prawnego.

Formularz zgłoszenia i regulamin nagrody dostępne są na stronie internetowej fundacji: www.fdp.org.pl/nagrodawende. Zgłoszenia należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: fundusz.wende@fdp.org.pl lub listownie na adres Fundacji dla Polski: ul. Szpitalna 5/3, 00-031 Warszawa (decyduje data stempla pocztowego).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA